Servis, blok a lepší obrana v poli. Přesně v těchto třech činnostech byli kladenští volejbalisté výrazně lepší než soupeř. Příbram si připsala první přímý bod z podání až zkraje třetí sady. Johansen i Madalóz byli vynulování domácí defenzivou a zpoza základní řádil především kapitán Jiří Kraffer, který byl po zásluze oceněn nejlepším hráčem zápasu.

„Od prvního okamžiku jsme byli koncentrovaní a hráli jsme, co jsme si řekli. Dokázali jsme si, že na to máme,“ prohlásil kladenský vůdce. Naopak oproti předchozím vzájemným utkáním šel příbramský výkon rapidně dolů. „Hráli jsme špatně. Nebyli jsme nachystaní na boj, nedokázali jsme se dostat na servisu. Soupeř nás tlačil a nebyli jsme schopni jim vzdorovat. Neměli jsme stabilní střed, příjem, podání. Kladno si zasloužilo vyhrát,“ uznal trenér Příbrami Martin Démar.

Příbram byla tentokrát ve všech činnostech horší. Kladno ji předčilo jak co do počtu es (7:2), tak i na blocích (11:3). Démar se pokoušel míchat se sestavou ale marně. Domácí, kteří oblékli speciální pekelné dresy, byli k nezastavení a poprvé v sezoně přehráli středočeského rivala. „Překvapivě jsme dost často ubránili blokem na naše schopnosti. Je důležité, že jsme si dokázali, že i s Příbramí dokážeme zahrát. Tohle je důkaz, že i týmy z nejlepší špičky dokážeme přehrát,“ těšilo hlavního trenéra Milana Fortuníka.

Oba celky zakončily vzájemným zápasem první polovinu základní části. Příbrami patří čtvrté místo se 22 body. Kladno si díky výhře upevnilo šestou příčku a naopak se dotáhlo k týmům před nimi. Na středočeského rivala ztrácí dva body, další jeden pak na třetí Lvy z Prahy.

Kladno – Příbram 3:0 (21, 15, 17)

Esa: 7:2. Bloky: 11:3. Čas zápasu: 75 minut.

Kladno: Špulák (9), van Solkema (4), Seppänen (9), Kyjanica (8), Hancock (14), Kraffer (15), libero Kunc.

Příbram: Böhm (2), Trojanowicz (4), Johansen (11), Madalóz (10), Hobern (1), Dolgopolov libero Verasio Střídali: Holubec (4), Hulpach (2), D. Rosenbaum, J. Ureš (1), F. Ureš.