Orli duel zdramatizovali v čtvrtém setu, v kterém odvrátili čtyři mečboly. Druhý duel série je na programu v pondělí v Kladně.

Kouč poražených Milan Fortuník litoval, že nechali soupeře v tie breaku odskočit. "Byla to škoda. Co se týče nás tak mě mrzí, že jsme po určitou část zápasu nebyli schopni herně plnit body, které jsme si vytýčili. Dělali jsme chyby, které bychom si neměli dovolit," řekl s tím, že možná po právu tahali za kratší konec.

V druhé sadě jeho tým nahrál pouhých jedenáct bodů. "Po takovém setu se prokáže charakter týmu," mínil kladenský kormidelník a podotkl, že se to stává i týmům na jiné úrovni.

Kladenští si v úvodní sadě vypracovali pětibodový náskok a kráčeli k prvnímu dílčímu úspěchu. Proti však byl smečař Pražanů Čech při jehož servisu podpořeném obranou na síti domácí srovnali. Do vedení je ale Kladenští nepustili a přesnou hrou si vypracovali jeden setbol, který nahrávač van Solkema proměnil a načal svoji šestou desítku es sezoně.

Sérií čtyř bodů šli Lvi v druhém setu do vedení 7:3 a tím vyhodili Kladno z role. Domácí posléze neustávali v tlaku a dějství až příliš jednoznačně ovládli. Soupeři uštědřili nejdrtivější porážku v sezoně.

V třetí části se Orlům podařilo vrátit do utkání, přesto to byli oni, kdo stále dotahoval mírnou ztrátu. Po esu Špuláka ztráceli pouze bod (19:18). Lvi však drama nepřipustili a vytlučeným blokem set na druhý pokus ukončili.    

Podobný vývoj měla i čtvrtá část (7:2). Kladno esem Grozera snížilo na 21:20 a pak přišly nejdramatičtější chvíle zápasu. Orli odvrátili čtyři mečboly, aby pak sami využili druhý setbol! Bylo to útokem Kriška do autu.

V tie breaku tahali za delší konec domácí, kteří nakonec proměnili svůj šestý mečbol. Zařídil ho útokem Kriško.  

Nejužitečnějším hráčem utkání byl domácí blokař Todua, který zaznamenal 16 bodů a polovinu z nich blokem! "Sám jsem překvapený, kolik bloků jsem udělal. Soupeř mě jen trefoval, nic zvláštního jsem nedělal," uvedl po utkání ukrajinský volejbalista.

Lvi Praha - Kladno 3:2.

Sety: -22, 11, 22. -27, 10. Esa:7:6. Bloky: 15:11. Čas: 144 minut.  

Kladno: Kyjanica (7), Špulák (14), Seppänen (15), Kraffer (11), van Solkema (4), Platačs (17), libero Kunc. Střídali: Hýský (1), Fortuník, Grozer (1), Andersen.