Utkání nabídlo lahůdku se čtyřmi vyrovnanými sadami. Trenér vítězných Orlů, jež zdobí výtečná forma, Milan Fortuník, ale zůstává při zemi. "Jsem spokojený s vítězstvím a bojovností, v naší hře ale bylo mnoho nepřesností. Hodně chyb však dělal i soupeř, proto jsme dokázali vyhrát," uvedl.

Kouč poražených Jiří Novák mínil, že v koncovkách vyrovnaných setů měli šance, bohužel je nevyužili. "Scházel nám lídr," posteskl si.  

V úvodním setu Kladno špatně přihrávalo soupeřův servis a brzo zaostávalo o šest bodů. Do koncovky se ale šlo za stavu 23:23. Když v poli břichem odvrátil Rejlek útok Hýského, přičemž jeho zákrok vynesl jeho barvám i setbol, který hned využily.

Rovněž druhé dějství mělo vyrovnaný závěr. Tentokrát měli navrch Kladenští, kterým se dařil útok středem hřiště. Sadu jim pomohl ukončit útok Západočechů do autu.

Aby se to nepletlo, tak v třetím setu to bylo do třetice 23:23. Marelův blok zajistil Orlům první setbol, avšak využili až třetí. Sadu jim zajistil kompaktní trojblok.

V závěrečné části tahali za delší konec hosté, do koncovky se však šlo za stavu 23:20, přičemž Kladno proměnilo druhý mečbol servisem soupeře do sítě. Paradoxně právě na servisu byli Západočeši lepší - poměr es 4:11!

Druhý kouč Kladna Petr Klár byl rád, že vystoupili ze stínu, který v jarním finále zanechal univerzál mistrů Rejlek.

"Byl náš cíl ho pečlivě bránit. V tom bych kluky pochválil," řekl s tím, že za klíčového hráče považoval nahrávače Habra, jenž první dva sety zaostával výkonem za van Haarlemem na druhé straně sítě.

"Pak šel jeho výkon nahoru a s tím šel nahoru i výkon celého družstva," řekl a podotkl, že na začátku byli Kladenští lehce nervózní z letošní televizní premiéry.

Filip Habr byl nakonec vyhlášený mužem utkání. Cenu mu předal radní po sport Jiří Chvojka. (ka)

Kladno - Karlovarsko 3:1.
Sety: -23, 24, 25, 23. Čas: 119 minut. Diváci: 250.   
Kladno: Sobotka (10), Zajíček (8), Habr (7), Hýský (16),Vemič (12), Marel (6), libero Moník. Střídali: Vostárek, Wallisch (2), Blažek.