Kouč vítězů Milan Fortuník přiznal, že potom, co jeho tým prohrál úvodní set drtivým rozdílem deseti bodů, si nebyl jistý, že se dostanou z útlumu.

„Obraz hry byl příšerný. Nějakých dvanáct chyb si v extralize nemůžeme dovolit proti nikomu. Příbram byla pochopitelně okamžitě na koni,“ řekl k úvodní sadě, s níž byl logicky nadmíru spokojený jeho protějšek Martin Kop.

„Hráli jsme velmi dobře. Až do stavu 6:2 v druhém setu jsme jasně dominovali,“ řekl s tím, že poté se Kladno výrazně zlepšilo.

Pozměnilo sestavu a příchodem Vemiče za Staplese stabilizovalo přihrávku. „Mrzí mě ale, že jsme neuhráli koncovku třetího setu, ta víceméně rozhodla,“ konstatoval příbramský kormidelník. Jeho tým v ní téměř dokázal smazat čtyřbodové manko 22:18.

Poslední set byl velkým sólem nejlepšího hráče utkání, univerzála Orlů Stefana Okosanoviče. Při jeho tvrdém servisu uhráli Kladenští málo vídanou šňůru deseti bodů!

„I v době, kdy jsme hráli špatně, držel náš prapor,“ chválil srbského borce kouč Fortuník.

„Jsem rád, že se na servisu probouzí. Saze mu bouchly ve správnou chvíli,“ usmíval se kapitán vítězného celku Adam Zajíček, který mínil, že v prvním setu byli přemotivovaní.

„Bohužel přicházely chyby a je dobře, že se to na nás výrazněji nepodepsalo. V dalším průběhu se prosadila naše větší kvalita,“ podotkl reprezentační blokař a přiznal, že po nemoci se mu stále ještě nedýchá dvakrát dobře.

Příbramští Kocouři nastoupili bez zraněného kapitána Böhma. Pomyslné céčko po něm přebral univerzál Michal Kriško, po jehož servisu hosté otočili průběh úvodního dějství.

„Nastoupili jsme ve velkém stylu a myslím, že jsme všechny v hale překvapili,“ uvedl a také on pochválil Okosanoviče.

Nejen za čtvrtý set. „Celý zápas jsme ho nedokázali ubránit. To byl důvod, proč jsme tady prohráli,“ prohlásil lídr hostů.

Kladno už v pondělí v poledne odlétá do Lisabonu. V portugalské metropoli ho druhý den čeká odveta osmifinále evropského Challenge Cupu proti místnímu Sportingu, který je blízko postupu do další fáze poháru. V kladenském prvním utkání vyhrál 3:0 (25, 17, 23).

Kladno – Příbram 3:1

Sety: -15, 21, 23, 17. Čas:104 minut. Diváci: 860. Esa: 6:9. Bloky: 11:4.

Kladno: Zajíček (8), Palacios, Staples (1), Hýský (14), van Haarlem, Okosanovič (27), libero Moník. Střídali: Vemič (7), Mikulenka (6), Fortuník (2), Kuboš.

Příbram: Kriško (14), Kuchař (11), Safonov (9), Kupilík (1), Sysoev (15), Polák (3), libero Juračka. Střídali: Hulpach (2), Suda (1), Dlouhý, Rosenbaum, Trojanowicz.