Bylo to ale pořádné drama. Zápas se rozhodoval v nekonečném tie-breaku, v němž nejprve domácí dva mečboly odvrátili, aby poté sami pět neproměnili.

„Utkání rozhodoval servis. Ve druhém a třetím setu nás soupeř rozmlátil, ve čtvrtém pak my jeho. Škoda, že se k nám v závěru nepřiklonilo více štěstí,“ litoval blokař Kladna Vladimír Sobotka, jehož tým ztrácel na soupeře v pátém setu už čtyři body.

Také libero Orlů Milan Moník litoval koncovky závěrečného setu. "Během půlminuty jsme vyrobili dvě nevynucené chyby a byl konec," uvedl a ocenil, že za stavu 1:2 nesložili zbraně. "Díky servisu Filipa Habra jsme vyrovnali," řekl s tím, že proti silnému sokovi, jenž hrál až se stoickým klidem, podali dobrý výkon. "Doufám, že se v odvetě přikloní štěstí k nám," dodal Moník.

Habr se v utkání blýskl šesti esy. Nejvíc bodujícím hráčem byl finský univerzál Sivula (24), na straně Kladna smečař Hýský (20).

Odveta se bude hrát 16. ledna ve Vexve Areena Sastamala. (ka)

Kladno - Sastamala 2:3.
Sety: 23, -18, -22, 15, -20. Čas: 121 minut. Diváci: 600.
Kladno:  Sobotka (3), Zajíček (4), Habr (12), Hýský (6),Vemič (13),Walisch (5), libero Moník. Střídali: Vostárek, Walisch, Koloušek, Blažek.