"Po blbě prohrané koncovce druhého setu jsme se sesypali," mínil kladenský smečař Tomáš Hýský a podotkl, že tentokrát lépe přijímali než podávali. Přitom na servis ve své hale spoléhají.

Nejzkušenější Orel sám cítí, že výkony jsou nahoru. "Bohužel je to příliš pomalu," posteskl si vyloučil, že by byl po náročném prosincovém programu unavený. "Klidně bych mohl hrát zítra znova," usmál se a přivítal, že konečně bude část na tréninky.

Také asistent Kladna Tomáš Samsely mínil, že rozhodl druhý set. Prozradil, že hráči v něm měli příkaz tlačit servisem, což se moc nedařilo.

"Risk byl na místě a počítalo se s tím, že chyb bude dost. V koncovce jsme asi byli labilnější," řekl s tím, že se celý zápas prali, byť v závěrečné sadě na hráče padla deka.

"Ostudu jsme si ale neudělali a opět jsme si dokázali, že můžeme hrát i se silnými soupeři. Jen musím vyřešit ty koncovky," doplnil. 

Stejně jako v předešlém utkání se Lvy měli Kladenští výtečný začátek (5:1) a svému sokovi nedali v dalším průběhu úvodního dějství příležitost naskočit do zápasu. Nakonec mu povolili jen šestnáct bodů.

Druhé dějství se zapíše mezi rekordní v sezoně. V dramatické přetahované o setboly byli úspěšnější Lvi (8:11), kteří set ukončili dvaaosmdesátým bodem druhé části! Podobně Orli podobně 0padli i v jiném domácím utkání s Odolkou (35:37).

Třetí sada se zlomila ve prospěch hostů za stavu 15:16, kdy se jim při servisu srbského smečaře Skakiče povedla šňůra čtyř bodů, na kterou Kladno nedokázalo zareagovat.

Už v klidu hrající Pražané si hned na začátku posledního setu vypracovali kvalitním útokem slibný náskok (5:1), z něhož se domácím nepodařilo nic ukrojit. Utkání zakončil při druhém mečbolu přesný útok slovenského smečaře Patáka.  

Kladno - Praha 1:3.
Sety: 16, -40, -19, -19. Esa: 2:13. Bloky: 10:5. Čas: 112 minut.
Kladno: Křesťan (25), Zajíček (7), Hýský (18), Kraffer (6), Kyjanica (11), Palgut (3), libero Kunc. Střídal: Lohr (2).