Trenér vítězů Arnaud Josserand byl potěšený vítězstvím nad velmi silným týmem, připustil však, že mohlo být vyšší. "Mohli jsme vyhrát 3:1, kdybychom neudělali v třetím setu hloupé chyby, které možná plynuly z únavy z náročného programu," řekl a ocenil velkou kvalitu, kterou jeho svěřenci nabídli divákům od stavu 0:2.

"Říkal jsem hráčům aby se hlavně uklidnili, protože moc přemýšleli. Občas moc chtít a všechno udělat dobře je nepřítel toho udělat to dobře. Chtěl jsem, aby se zamysleli nad danou taktikou a dodržovali ji," řekl a přiznal, že od třetího setu byl velmi spokojený.

Coby rodilý Francouz měl po utkání také ohlasy ze soupeřovy strany. "Jejich manažer byl naštvaný, že od konce druhého setu přestali hrát. Mysleli, že je hotovo," prozradil a dodal, že ve středu budou mít hráči pouze regeneraci a pak se budou chystat na derby v Příbrami.

Kapitán Kladna Adam Zajíček vypozoroval, že nasazení Francouzů nebylo takové, jaké by očekával.

"Nehráli tak, jak jsou zvyklý hrát ve francouzské lize. My toho využili. Myslím, že byli zralí na 3:0," uvedl s tím, že cítil, že jsou lepším týmem, jen je hrozné hlouposti stály energii.

"Proto asi vyhráli první dva sety. Mohli jsme mít výhodnější výchozí pozici, ale výhru 3:2 před našimi fanoušky bereme. Je to takový malý dárek pro ně před Vánoci," podotkl lídr Orlů.

První sadu rozhodla až koncovka. Orli v ní promarnili dva setboly, přičemž hosté svůj druhý využili. Při rozhodujících bodech byl silnější při přetlačované na síti.

V druhé části měli Kladenští do té doby nejvyšší náskok v utkání (10:7). Ani to nestačilo. Nantes po esu odskočil na 14:17 a vedení si pohlídal, byť po servisech Platačse (20:22) na chvíli ztratil půdu pod nohama.

Třetí dějství se odvíjelo podle představ domácích fanoušků. Po smeči Seppänena to už byl 21:16, přičemž později Goncalves dělovým útokem zužitkoval druhý setbol.

Domácí si nabytou herní pohodu přenesli i do čtvrté sady a pestrou hrou nezadržitelně dokráčeli k srovnání na 2:2.

V tie breaku tahali Orli za delší konec provazu, byť jejich vedení bylo těsné. První mečbol se jim nepovedl, při druhém ale Platačs vytloukl blok a pěkně zaplněná hala mohla slavit.

Nejlepším hráčem utkání byl po zásluze vyhlášený domácí smečař Antony Goncalves.

Kladno - Nantes 3:2 (-26, -20, 19, 17, 13).

Esa: 6:1. Bloky: 8:7. Diváci: 700.   

Kladno: Zajíček (11), Graham (9), Platačs (30), Seppänen (15), Goncalves (17), Neves (2), libero Fernández. Střídali: Čeketa, Kyjanica.