Přes ztrátu se se Kladenští posunuli na druhou příčku tabulky. Na první Lvi ztrácí dva body, přičemž mají o utkání méně.

Asistent trenéra Kladna Tomáš Samsely mínil, že domácí podali fantastický výkon, od servisu, přes obranu v poli i na síti.

"Nemluvil bych o nás, ale vychválil bych mladíky soupeře. Dnes ani nevíme, jak jsme přišli k bodům," řekl a přiznal, že Orlům dochází síly.

A k tomu je čeká stále nabitý program. Už ve čtvrtek hrají v Benátkách, v sobotu hostí Zlín a ve středu je čeká opět doma zápas poháru CEV s bosenským Radnikem.  

"Odpočinek určitě bude, nevím ale, jak to s kondičním trenérem vyřešíme," uvedl Samsely a ocenil bojovnost kladenských hráčů.  

V úvodní části schytali hosté debakl. Když se konečně dostali do vedení (15:13), začalo soupeři náramně chodit podání. Po servisech nahrávače Míška svítil na ukazateli stav 20:15! Náskok pak Slezané snadno uhájili.

Druhé dějství se od začátku vyvíjelo lépe pro Orly. Po dvou bodech Seppänena odskočili na 10:7 a svůj náskok strojově navyšovali až na sedm bodů. Jednoznačnou výhru si pokazili polevením v závěru.

Dramatickou koncovku nabídla až třetí sada, kterou za stavu 23:23 rozuzlil dlouhý servis kladenského smečaře Seppänena a blok Slezanů.

Čtvrtý set se lépe vycházel domácím. Dokonce měli za stavu 24:23 mečbol! Kladenští ale dramatickou koncovku zvládli lépe. Útok do autu v podání soupeře byl v pořadí třetím setbolem.

Tie break přinesl pro fanoušky náročnou zkoušku psychické soustavy. Orli v něm projeli dva mečboly, aby posléze čelili druhému domácích. Třetí nabídku už Kladno neodmítlo a vytlučenými bloky vydřelo druhý bod.

Za zmínku stojí 26 bodů jeho smečaře Seppänena, jenž zastínil i osvědčeného bombardéra Platačse.    

Zajímavé je, že na obou stranách nastoupil hráč s příjmením Goncalves. Příbuzenský vztah mezi nimi není. V Brazílii se prý jedná o běžné příjmení.

Beskydy - Kladno 2:3 (16, -20, 23, -26, -16).

Esa: 8:3. Bloky: 8:7. Čas:122 minut.

Kladno: Zajíček (7), Graham (9), Platačs (21), Seppänen (26), Imamura (9), Neves, libero Fernández. Střídali: Hýský, Donát, Goncalves (6).