Premiéru od začátku utkání si odbyli nahrávač Villarreal a libero Šálek, třetí změnou v základní sestavě oproti poslednímu utkání byl smečař Čeketa. "Chtěli jsme, aby si to před play off osahali," řekl asistent Orlů Tomáš Samsely a přiznal, že už v prvním setu se mu zdálo, že tým neměl tolik energie.

"Naštěstí jsme to zvládli," podotkl a litoval zbytečně zamotané koncovky utkání. "Nepochopitelně jsme přestali hrát, zřejmě jsme si mysleli, že se to dohraje samo," prohlásil s tím, že soupeř zaslouženě ovládl druhý set, kdy dobře servíroval.

Domácí hráli třetí utkání bez zraněného kapitána Zajíčka. "Už trénuje. Když se nám to vychází bez něj, tak jsme zbytečně nechtěli jeho zdravotní stav pokoušet," řekl Samsely a přiznal, že tentokrát v některých fázích jeho osobnost na hřišti chyběla.

Sokol Hostouň - SK Slavia Praha - fotbal B 1:0 (0:0) / ČFL / 1. 5. 2022. Javier Neruda
Bývalý reprezentant se zapletl do sázek. U mě skončil, řekl šéf Hostouně

Zpočátku byl první set vyrovnaný (7:7), Orli ale po útoku Platačse odskočili na 12:9, a když Čeketa esem upravil na šestibodový rozdíl, bylo o osudu sady rozhodnuto. Hned první setbol proměnil smečí blokař Graham.

Kladno zaspalo začátek druhé části a po celou dobu bylo v pozici dotahujícího týmu. Jednou stav srovnalo (8:8), ale pak se prosazoval lepší servis hostů, kteří dokázali v potřebné chvíli bodovat esy. Po zásluze stav setů srovnali, když při  setbolu podával Platačs do sítě.

Do třetího dějství lépe vstoupili domácí. Bojovní hosté však smazali čtyřbodové manko. Orli pak nahráli šestibodovou šňůru, podpořenou třemi bloky Kyjanici, a tím získali rozhodující náskok. Set ukončil nepovedený servis hostů.   

Druhou hokejovou ligu čeká o víkendu utkání hvězd v Příbram - ilustrační foto ze středečního zápasu Kralup a Hronova
SPORTOVNÍ VÍKEND: Hokejový svátek v Příbrami, dorazí hvězdy druhé ligy

V posledním dějství Kladenské měl uklidnit rychle získaný náskok, k němuž jim pomohly i přímé body Kyjanici a Platačse. Do koncovky šli za vedení 20:14 a v tu chvíli málokdo čekal, že se Benátky zvednou. Orli si však nevěděli rady se servisem Pokopce a rázem se šlo do finále za smírného stavu!

Domácí nakonec přece jen uspěli, když druhý mečbol proměnil dalším bodovým blokem Kyjanica, který se bodově začal prosazovat až v druhé polovině utkání. "Do té doby jsme skoro nehráli středem," posteskl si asistent Samsely.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášený domácí nahrávač Villarreal.

Kladno - Benátky n. J. 3:1 (18, -22, 18, 24).

Esa: 5:7. Bloky: 14:9. Diváci: 300. Čas: 104 minut.   

Kladno: Kyjanica (8), Graham (8), Platačs (28), Seppänen (17), Čeketa (10), Villarreal (1), libero Šálek. Střídali: libero Fernández, Imamura, Gonçalves (6).