Trenér Kladna Milan Fortuník si posteskl, že v prvních dvou třetinách zápasu jeho svěřenci špatně řešili bodovky. "K tomu jsme zkazili spoustu podání a s tím jsme tentokrát neměli na Budějovice šanci," řekl.

Jeho tým bude hrát v sobotu doma proti Brnu, proto šetřil blokaře Kyjanicu, jenž nemá po operacích natrénovanou kondici. Šanci tak dostal Dán Andersen, který doma proti Budějkám odehrál dobrý zápas.

"Snažili jsme se to mezi ně takhle rozdělit," uvedl hlavní kouč Kladna s tím, že na liberu opět odvedl slušnou práci kapitán Kraffer. Ten zaskakuje za stále zraněného Kunce, nad jehož návratem na palubovku stále visí otazník.

Ač podle kouče nedohrávalo Kladno bodové míče, byl nejvíce bodujícím hráčem utkání jeho univerzál Platačs. I podle Fortuníka odehrál skvělý zápas.    

Po dvou chybných útocích domácích a esu, které vyslal nahrávač van Solkema, vedli Orli v úvodní části 3:0 a náskok si dlouho udržovali. Jihočeši sice třemi body v řadě srovnali na 20:20, první setbol ale měli hosté. Blokem smečaře Grozera ho využili.

Druhé dějství se lépe vyvíjelo pro domácí, kteří si vypracovali až pětibodový náskok (11:6). Posléze však začali chybovat a nechali Kladno srovnat (16:16). Hosté ale skóre nepřeklopili na svoji stranu. Naopak pustili soupeře do dalšího trháku, kterým už nepohrdl.

Při servisu nizozemského univerzála van Schia získali Jihočeši v třetí části vedení 6:3 a přišli o něj až v koncovce, v které van Solkema esem srovnal na 22:22. Poslední tři míče ale patřily stoprocentně útočícím domácím.

Čtvrtou sadu zahájili lépe Orli (8:6). Soupeři však začal lepit servis a rázem měl k dobru dva body. Od stavu 17:15 oba týmy spolehlivě útočily a déle to vydrželo Kladenským (22:22). Bohužel pro ně se opakoval scénář ze závěru třetí sady. Blokař Kladna Špulák zkazil servis, naopak argentinský nahrávač Giraudo bodoval esem a hned první mečbol využil útokem van Schio.

Č. Budějovice - Kladno 3:1. 

Sety: -23, 21, 22, 22. Esa: 7:4. Bloky: 7:8. Čas: 112 min. 

Kladno: Špulák (11), Andersen (3), Grozer (8), Seppänen (9), Platačs (24), van Solkema (3), libero Kraffer. Střídali: Hýský (), Fortuník.