Kladenský univerzál Kristaps Platačs mínil, že oba týmy hrály dobrý volejbal a průběh byl jak na houpačce. "Utkání bylo náročné hlavně na koncentraci. V druhém a třetím setu nebyla od nás stoprocentní a stála nás oba sety," řekl lotyšský reprezentant s tím, že koncentraci ztratili i ve čtvrtém setu, v němž měli výrazné vedení.

Orli letos hráli počtvrté tie break, poprvé ho však nezvládli. "Soupeř měl štěstí. Vyšlo mu víc situací na servisu i v poli, a to rozhodlo," uzavřel autor pětadvaceti bodů, čímž byl nejproduktivnějším borcem zápasu.

Do známého prostředí se vrátilo libero hostů Milan Moník. "Já sem jezdím rád, ale některým spoluhráčům tahle hala nesedí," přiznal dobře naladěný bývalý hráč Kladna.

Za klíčovou považoval fázi, kdy v druhém setu jejich univerzál třemi esy v řadě sadu víceméně rozhodl. "Pomohl nám. To nás nakoplo," mínil český reprezentant a dodal, že v rozhodujícím setu méně chybovali.

Futsal 2. liga Západ.
Přišli o slibný náskok, bod však berou

Úvodní set se od začátku vyvíjel ve prospěch domácích, kteří měli k dobru až pět bodů (19:14). Lvi sice ztrátu snížili, ale v koncovce nepropálili kladenský trojblok a chvíli na to při prvním setbolu poslal smečař Kriško servis do autu.

Nástup do druhé části patřil Pražanům, přičemž Orli šli do vedení až za stavu 15:14. Hosté však díky sérii tří es univerzála Schoutena stav otočili (21:19). Kladno tvrdý úder nesrazil. Ještě srovnalo (23:23), ale závěr patřil soupeři. První setbol využil opět Schouten.

 V třetí sadě se vývoj téměř na vlas opakoval. Domácí šli do opět do vedení až za stavu 15:14 a znovu měl jejich náskok jepičí život. Lvi si poté udržovali těsné vedení, aby útokem smečaře Smitha na druhý pokus set ukončili.

V následné části tahali za delší konec Orli. Po dvou esech Špuláka vedli už 15:9. Jejich náskok se vyšplhal dokonce na devět bodů, a byť hosté mocně stahovali, měli k dispozici tři setboly. Využili až druhý smečí Hýského.

V tie breaku se měnily strany za stavu 8:6 pro tým z hlavního města. Skóre se překlopilo na kladenskou stranu po esu Platačse (9:8). To bylo naposledy, kdy měli domácí navrch. V závěru vyhodili dva útoky do autu a vicemistr tím využil hned první mečbol.  

Kladno - Lvi Praha 2:3.

Sety: 21, -23, -23, 22, -11. Esa: 10:7. Bloky: 8:11. Čas: 137 minut. Diváci: 400.

Kladno: Špulák (14), Andersen (3), van Solkema (2),Seppänen  (14), Grozer (19), Platačs (25), libero Kunc. Střídali: Kraffer, Fortuník, Hýský (4).  

Anketa Kladenského deníku
Anketa Deníku: Je mezi dětmi dostatečný zájem o sport?