"Oproti utkání ve Zlíně jsem podali lepší výkon. Rozhodně jsem byl spokojený s herním projevem, na druhou stranu máme stále co zlepšovat," řekl po utkání kouč Kladna Milan Fortuník s tím, že aniž by se chtěl vytahovat, cítil, že měli na víc, než na jeden bod.

Podle jeho slov si Budějovice dokázaly pomoci podáním, když bylo potřeba. Servis ale zlepšil i jeho tým, který dosáhl osmi přímých bodů. "Soupeř však má kvalitní hráče, kteří umí čelit dobrému servisu lépe než my," podotkl.

V úvodní sadě na tom byli domácí nejlépe, kdy po dvou esech Křesťana a útoku středem otočili na 15:13. Jihočeši si brzy vzali vedení zpět a při servisu nahrávače De Ama získali rozhodující náskok.

V druhém dějství se šlo do koncovky za stavu 22:20. Ač Orli náskok ztratili, byli to oni, kdo měli po útoku Kyjanici setbol, který využili blokem Palguta.

Bod do tabulky si zajistili Kladenští v dramatickém závěru třetího setu. Útok výtečně hrajícího univerzála Křesťana jim vynesl setbol, který tentýž hráč esem zužitkoval!

O tom, že se bude hrát tie break rozhodla ve čtvrté sadě pětibodová šňůra Jihočechů od stavu 9:10.

Největší problémy dělal Kladnu servis nahrávače hostů De Ama, jenž v pátém setu rozhodl o bodu navíc pro svůj tým. Při jeho nepříjemném podání získali hosté tříbodový náskok.

Kladno - Č. Budějovice 2:3

Sety: -19, 23, 24, -18, -11. Esa: 8:5. Bloky: 10:19. Čas: 128 minut.

Kladno: Palgut (4), Křesťan (25), Zajíček (10), Kraffer (15), Hýský (6), Kyjanica (14), libero Kunc. Střídali: Mikulenka J. (5), Vostárek.