Orli v soubojích s odvěkým rivalem neztratili ani set. Impozantní skóre 9:0 ovšem neznamená, že by Odolka byla snadným soustem. Naopak, bylo pořádně tučné. Zejména v kladenských zápasech ani na chvilku nesložila zbraně a donutila favorita vydat ze sebe to nejlepší.

Univerzál hostů Martin Hladík mínil, že dnes to bylo z jejich strany na morál.

"Chtěli jsme si po nepovedeném domácím utkání dokázat, že nejsme tak špatní a máme šanci na vyrovnaný zápas, který jsme dnes předvedli. Chtěli jsme odejít se vztyčenou hlavou," řekl autor dvanácti bodů.

Odolka v play off zápasech na Kladně prohrála čtyři vyrovnané koncovky v řadě, nemluvě o soubojích v základní části (3:2, 3:1).

"Je to tak. Naopak v předkole s Benátkami jsme je vyhrávali my. Kladno je extrémně kvalitní soupeř. Co nám stačilo na Benátky, to v téhle sérii nestačilo," uvedl Hladík a vyzdvihl výkon kladenského univerzála Kristapse Platačse, který od poloviny zápasu exceloval.

"V koncovce druhého setu se chytil a pak všechno uhrál," podotkl.

Orli zvládli dramatickou koncovku prvního setu, který vyhráli 28:26. Tady se utkání nejspíš zlomilo v jejich prospěch. "Vyhraný první set nám dodal sebevědomí, do té doby to trošku skřípalo," přiznal kouč Kladna Arnoud Josserand. Když se potom chytil zmíněný Platačs, jenž na útoku a servisu dominoval v závěru druhé části, a pak i v poslední, bylo o vítězi rozhodnuto.

Po zásluze byl vyhlášený nejlepším hráčem zápasu. Nahrát 25 bodů v třísetovém utkání je vizitka nejvyšší kvality.

Lotyšský reprezentant se po vydařeném představení rozhodně nevznáší v oblacích. "Nebylo to špatné, ale až přijdu domů, tak spíš budu přemýšlet nad první polovinou, která nebyla z mé strany až tak dobrá. Co tam bylo ode mne zlé a co musím zlepšit," usmál se a ocenil rivala za jeho tuhý odpor.

"Domácí zápasy byly opravdu těžké. Odolena Voda neměla co ztratit a dala do toho všechno," uvedl a doplnil, že všechny vyrovnané koncovky v sérii vyhráli díky bojovnosti a maximální koncentraci. Opomenout nelze ani silnou mentální stránku, již Orli ve čtvrtfinále měli.

Kladenští odehráli první kolo play off víceméně s minimálním počtem střídání. Další kvalitní hráči na svoji šanci čekají. To platilo i tentokrát. Platačs ví, že mají silnou lavičku.

"Nějaká střídání by asi byla vhodná, na druhou stranu, když se daří a hrajeme dobře, tak střídání nejsou nutná. Do semfinále budeme dobře připravení všichni," řekl.

Těžký kámen spadl ze srdce kladenského kormidelníka Josserranda, jenž s týmem splnil předsezonní cíl - postup mezi poslední čtyři.  "Jsem šťastný. Jasně, že každý chce víc,“ prohlásil v euforii po vítězné sérii.

Posledním borcem, který ve čtvrtfinále bodoval, byl brazilský smečař vítězů Antony Gonçalves, jenž proměnil druhý mečbol prvního jarního zápasu i série.

Dalším soupeřem Kladna budou České Budějovice, jež přišlo v posledním souboji s Karlovarskem podpořit přes 2300 fanoušků. To je výzva pro příznivce Orlů. Upřímně, v Kladně se v play off čekaly lepší návštěvy, byť v hale panuje skvělá atmosféra. Vzpomínky na po střechu narvanou halu jsou stále živé.

Kladno - Odolena Voda 3:0 (26, 21, 20).

Esa: 8:4. Bloky: 9:5. Čas: 93 minut. Diváci: 580. Série: 3:0.

Kladno: Platačs (25), Zajíček (6), Neves (4), Graham (6), Seppänen (6), Gonçalves (8), libero Fernández.