Na evropské scéně si naposledy zahráli v dvojutkání Vyzývacího poháru se Sportingem Lisabon, kterému doma podlehli 0:3, přičemž odvetu vyhráli 3:2.

Středeční soupeř Orlů v poháru CEV Caruur Volley Gent skončil v uplynulém ročníku nejvyšší soutěže na čtvrtém místě a potvrdil, že pod vedením nizozemského kouče Johana Verstappena jeho výkonnost roste. Z týmu, který hrával převážně s mladými hráči druhou polovinu tabulky, je rázem účastník poháru CEV.

V kádru má pět cizinců, včetně Němce s českým jménem Jana Breburdu. Hrál tady i kladenským fanouškům známý Petr Šulista.

Odborníkem na belgický volejbal je bývalý trenér Kladna Petr Klár, jenž v zemi několik let působil.

Kouče Verstappena dobře zná, proto si je jistý, že domácí budou takticky výborně připravení. "Přesto mírně favorizuji Kladno, které má zajímavý kádr. Tipuji, že vyhraje 3:2," uvedl a prozradil, že pro nás nezvyklý začátek utkání (20.30) je ve Vlámsku běžný.

Orly favorizují i české sázkové kanceláře.

Teoreticky je možné, že v Edugo areně budou mít Kladenští zajímavou podporu. V jiné hale v Gentu totiž ve čtvrtek vypukne mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness, kterého se zúčastní několik závodnic z Kladna.

Odvetný duel je na programu ve středu 1. listopadu v Kladně (18.00). Postupující narazí v druhém kole na třetí tým druhé kvalifikační skupiny CEV Champions League.