Orli podali lepší výkon než v úvodním utkání, stačilo to však pouze k zisku jednoho setu, když snižovali na 2:1. V tomto dějství zářil univerzál Platačs, který nahrál osm bodů, z toho tři esa za sebou.

Celkem jich zaznamenal šest. Jeho celkových dvacet bodů ale předčil domácí smečař Gonzáles (24). Stejně jako na Kladně byl mladý 208 cm vysoký Kubánec hlavním tahounem Jihočechů a také nejlepším hráčem utkání.

Kapitán Kladna Adam Zajíček také mínil, že jeho tým odehrál lepší zápas.

"Sráží nás ale jednoduché chyby. My se na body nadřeme, zatímco cesta Budějovic k bodu je snazší. Chybí nám lehkost a domácí vyhráli zaslouženě," prohlásil lídr kladenského celku a podotkl, že Jihočeši hrají účinněji. "Nevzdáme se. Je ale pro nás těžké se na něčem chytit. Musíme věřit, že to dokážeme otočit," dodal Zajíček.

Druhý kouč Kladna Tomáš Samsely litoval ztráty prvního setu, ve kterém hosté vedli 13:10. "Celkově nás srážely individuální, školácké chyby. To by se v semifinále stávat nemělo," poznamenal.

Nutno podotknout, že k Jihočechům se několikrát přiklonilo štěstí.

Libero Budějovic Michael Kovařík řekl: "Vypíchl bych náš příjem, servis a hlavně týmovou bojovnost, která nás společně s vyprodanou halou hnala."

Č. Budějovice - Kladno 3:1 (23, 19, -19, 21).

Esa: 3:7. Bloky: 12:6. Čas: 116 minut. Diváci: 2300. Série: 2:0.

Kladno: Platačs (20), Zajíček (9), Neves (2), Graham (7), Gonçalves (9), Seppänen (12), libero Fernández. Střídali: Imamura (1), Kyjanica, Čeketa, Villarreal.