V barvách Orlů poprvé odehrál celý zápas černohorský smečař Ivan Zvicer, který zaznamenal pěkných devět bodů, a vůbec poprvé po zranní se objevil na palubovce blokař Lukáš Kyjanica, jenž už byl připravený v čtvrtečním duelu se Lvy.

Duel na Valašsku měl jednoznačný průběh, což bylo překvapivé, poněvadž Zlínští dokázali před týdnem zaskočit pražské Lvy, a to na jejich palubovce, kde senzačně vyhráli 3:2!

"Z tohoto utkání jsme si vzali ponaučení. Zlín je strašně honil po síti. My jsme si to ulehčili. Nechali jsem hrát střeďáky jeden na jednoho a hlídali si kraje sítě," prozradil něco ze strategie druhý trenér Kladna Tomáš Samsely a pochvaloval si kvalitní servis, blok a také výkon Kyjanici.

"Sice bylo znát, že měl dlouhou pauzu. Na útoku ještě nebyl tak rychlý, ale na bloku udělal šest bodů," řekl Samsely s tím, že byli domluveni, že Lukáš začne, a kdyby byly nějaké potíže, tak by šel hned dolů.

Sám slovenský reprezentant přiznal, že se cítil výborně a utkání si užil. "Vycházelo nám všechno. Zatlačili jsme je servisem, dobře jsme bránili a hráli koncentrovaně. To vše se promítlo do výsledku," pochvaloval si.

Třinácti body se blýskl druhý blokař Kladna Petr Špulák. "Docela řádil. Myslím, že zlínské libero ještě dnes bolí ruce. Třikrát ho tam strašnými ranami zaklincoval," smál se Samsely.

Kladno je v extraligové tabulce třetí a v příštím utkání přivítá v sobotu Ostravu.

 Zlín - Kladno 0:3.

Sety: -17, -20, -15. Esa: 4:7. Bloky: 3:10. Čas: 69 minut.
Kladno: Špulák (13), Kyjanica (9), Zvicer (9), van Solkema (3), Kraffer (11), Platačs (11), libero Kunc.