Na začátku zápasu však roli favorita nepotvrzovali. Než se rozkoukali, svítil na ukazateli stav 1:7.

"Asi tam byla nedisciplinovanost a nesoustředěnost. O to víc si cením, že jsme vyrovnali a set vyhráli," řekl kapitán vítězů Adam Zajíček s tím, že na zlepšený výkon navázali i v druhém dějství.

V třetím se nedokázali vyrovnat se změnou na postech soupeře, a když se k tomu přidalo i podcenění, snížili Slezané po zásluze na 2:1.

Podobný vývoj potkal Orly letos už několikrát, přičemž ve většině případů utkání v tie breaku prohráli. "O to je cennější, že jsme čtvrtý set zvládli od začátku do konce," pochvaloval si Zajíček, jinak nejlepší hráč vítězů.

Beskydy prohrály v sobotu v Praze 0:3. Jejich trenér Přemysl Kubala mínil, že v neděli na Kladně odehráli lepší zápas.

"V utkání se ale všeobecně projevilo, že domácí měli v klíčových momentech víc zkušeností," řekl a posteskl si, že jeho kádr oslabuje řada zraněných borců.

Už ve středu vyzvou Orli v odvetě Challenge Cupu rumunskou Craiovu (3:2) a hned v sobotu je čeká poslední zápas roku v hale pražských Lvů.

Kladno - Beskydy 3:1.
Sety: 21, 19, -19, 18. Esa: 4:4. Bloky: 15:9. Čas: 97 minut. Diváci: 419.
Kladno:  Zajíček (14), Sobotka (7), van Haarlem (3), Vemič (8), Hýský (15), Okosanovič (15), libero Moník. Střídal: Mikulenka.