Utkání začne v Městské sportovní hale v 11.00 hodin a diváci na něj mají volný vstup. Jak prozradil hlavní kouč Orlů Milan Fortuník, je možné, že návštěvníci uvidí varianty, s nimiž se v mistrovském utkání nemohou setkat.

Jelikož jde o přípravu na vyřazovací boje, bude na ně utkání zaměřené. „Třeba se domluvíme, že hráč nebude podávat jednou, ale třikrát,“ nastínil Fortuník. Možná ale budeme hrát normálně. Záleží, jak se s trenérem soupeře domluvíme,“ usmál se hlavní kormidelník loňských vicemistrů s tím, že se odehrají minimálně čtyři sety.

K blížícímu se play off, se váže jedna perlička. Druhý duel mezi Kladnem a Brnem bude v pátek hostit moravská metropole, přičemž se bude hrát už od 16.00 hodin. Na Moravě hrají Kladeňáci poměrně často dříve než v tradičních 18.00 hodin. Zejména o víkendech.

Důvodem je špatné vlakové spojení ve večerních hodinách. Tentokrát je však důvod jiný. Až úsměvný. Domácí klub totiž upřednostnil třetí semifinále druhé nejvyšší soutěže, takže extraliga bude předzápasem duelu Volejbal Brno – Beskydsko!

Právě zmíněný brněnský klub posílili ke konci dlouhodobé části někteří zkušení hráči extraligového celku. Jelikož nejde o stejný oddíl, museli přestoupit.

Ještě se vrátíme k základní části pohledem statistik Orlů. Nejlépe podávajícím hráčem celé extraligy byl nahrávač Filip Habr (55 bodů), mezi blokaři byl první Adam Zajíček (56), co se týče příjmu, skončil libero Milan Moník druhý (49%). Z dalších hráčů smečař Miloš Vemič přijímal jako šestý nejlepší (46%) a čtvrtý skončil na servisu (37).

Co se týče týmových statistik, na servisu bylo první Kladno (180), na bloku skončilo druhé (226).

Play off začnou Orli v úterý doma od 20.10 hodin.