„Dnes to byla smutná píseň. Soupeř hrál jen to, co potřeboval,“ posteskl si asistent poražených Tomáš Samsely s tím, že se jeho týmu nedařilo na bloku a když už zlepšil přihrávku, nedokázal dobře útočit. Až v závěru utkání si v tomto směru vylepšil statistiku.

K tomu Kladenští za celé utkání nezaznamenali ani jeden přímý bod z podání. „Pochválil bych ale naše smečaře, kteří byli z našich hráčů nejlepší,“ našel Samsely alespoň jedno pozitivum.

V úvodní sadě hosté odskočili o pět bodů (8:13) a byť se Orlům podařilo stáhnout ztrátu na dva (17:19), neměla Dukla s koncovkou žádnou potíž.

V druhé části Dukla díky dobré práci bloků měla k dvakrát k dobru tři body. Kladenští ale dokázali několikrát srovnat (19:19), v závěru však opět soupeř dobře blokoval a kvalitně servíroval. Včetně esa Šulisty.

Právě bývalý kladenský smečař v třetím setu chyboval na útoku a domácí šli poprvé v utkání do vedení (3:2). To však byla pouze labutí píseň Orlů.

Liberec za stavu 14:12 v jeho prospěch výborným útokem nahrál sérii pěti bodů,a byť Kladno propastnou ztrátu dokázalo minimalizovat (20:21), patřil závěr sady a utkání opět soupeři.   

Kladno – Liberec 0:3.

Sety: -20, -21, -21. Esa: 0:6. Bloky: 5:12. Čas: 76 minut.

Kladno: Zajíček (5), Kyjanica (4), Palgut (5), Kraffer (5), Hýský (14), Křesťan (8), libero Kunc. Střídali: Lohr (1), Mikulenka J.