Druhý trenér vítězů Tomáš Samsely byl rád za tři body, protože únava v kladenských řadách se kumuluje.

"Dnes to bylo hlavně o tom, co soupeři povolíme. V druhém setu jsme často chybovali na servisu, naštěstí jsme domácí udrželi pod sebou," řekl s tím, že teď si musí všichni odpočinout a být fit na důležitý nedělní domácí duel s Libercem.

Hned v úterý je čeká velká výzva. Opět doma přivítají v osmifinále CEV Cupu francouzský Nantes.

Po mezinárodním souboji budou mít za sebou neskutečných šestnáct soutěžních utkání během 49 dnů!

Kladno vstoupilo do utkání na severu Čech zostra. Bleskově vedlo 4:0 a tím položilo základ k hladké výhře v prvním setu.

Vyrovnaná druhá sada byla oboustrannou přehlídkou zkažených servisů, přičemž Severočeši v celém utkání nezaznamenali přímý bod. Orli se v jejím závěru dostali do vedení 23:19 a náskok už udrželi. V setu zaznamenal univerzál Kristaps Platačs jubilejní 200. extraligový bod v sezoně.

Poslední dějství mělo jednoznačný průběh. Hosté krátkými bodovými sériemi získali velký náskok a v koncovce jedenáct mečbolů! Hned první proměnil smečař Takahiko Imamura, jenž vytloukl ústecký blok.

Ústí n. L. - Kladno 0:3  (-14, -22, -13).

Esa: 0:4. Bloky: 6:8. Čas: 69 minut.

Kladno: Zajíček (7), Graham (5), Platačs (18), Seppänen (12), Goncalves (3), Neves (2), libero Fernández. Střídali: Imamura (2), Kyjanica (1), Čeketa.