Z pozice náhradníka sledoval utkání borec, bez něhož si kladenský kádr málokdo dokáže představit. Smečař Tomáš Hýský výkon spoluhráčů ocenil.

"Z pohledu toho, že jsme se během přestávky věnovali nabírání fyzické kondice, bylo těžké udržet koncentraci. Herně jsme soupeře víceméně jednoznačně přehráli," řekl s tím, že se v důležitých chvílích mohli spolehnout na kvalitní servis.

"Vždycky se našel někdo, kdo na podání rozhodl set, navíc soupeř hodně chyboval," prohlásil a prozradil, že se hlavně připravovali na dva hráče soupeře - vysokého univerzála Adamce a perspektivního smečaře Čeketu.

"Oba jsme ubránili a utkání odehráli v pohodě," uvedl Hýský a podotkl, že úděl náhradníka nese statečně. Hlavně chce být připravený na play-off, kdyby se některý ze smečařů před vrcholem sezony zranil.  

Úvodní sadu začalo Kladno výtečně. I díky dvěma přímým bodům nahrávače van Solkemy bleskově vedlo 4:0. Valaši však odpověděli třemi esy v řadě v podání zmíněného Čekety. Kvalita servisu ale byla na straně domácích, kteří set jednoznačně vyhráli.

V druhé části měli Orli k dobru čtyři body, přičemž opět mladík Čeketa set zdramatizoval (17:16). Kladeňáci si však vzali i zásluhou bodů kapitána Kraffera náskok zpět. A když pak zaúřadoval na servisu třemi esy blokař Špulák, bylo rozhodnuto.

Poslední sadu zlomili Kladenští sérií tří bodů, po které odskočili na 15:10. Trenéři posléze za ještě výraznějšího vedení prostřídali. Zlín ucítil šanci, ale přesně a tvrdě útočící univerzál Platačs jejich naděje na zvrat otupil. Hosté tak podlehli v Kladně popáté v řadě.

Kladno - Zlín 3:0.  

Sety: 15, 19, 21. Esa: 12:3. Bloky: 9:2. Čas: 68 minut.

Kladno: Špulák (7), Kyjanica (8), Platačs (16), Kraffer (15), Seppänen (4), van Solkema (3), libero Kunc. Střídali: Lohr (2), Vostárek (1), Hancock.