První dva sety domácí odehráli, jak se na favorita sluší a patří. Soupeři povolili dvanáct, respektive jedenáct bodů. Mladý smečař poražených Jiří Benda mínil, že vyjma poslední sady toho moc neukázali.

"Osobně se za první dva sety stydím. Nepředvedli jsme v nich vůbec nic," řekl s tím, že to třetího dějství trošku promíchali sestavu, což se pozitivně promítlo do jejich hry i skóre.

Vedli v něm o dva body, později dokázali smazat čtyřbodové manko a dokonce šli do vedení 14:13. Sada se lámala vzápětí, když Kladenští při servisu Grahama nahráli tři body v řadě.  

"Trošku jsme se oklepali a řekli si, že nemáme co ztratit. Domácí ale byli jasně lepší než my. Hráli dobře a koncentrovaně," řekl Benda a podotkl, že poslední týdny dostali na tréninku hodně zabrat, což sehrálo svoji roli. ¨

Teď je čeká Český pohár v Dobřichovicích, které na začátku sezony senzačně vyřadily Kladno!

V prvním vzájemném utkání vyhráli Orli na palubovce Beskyd 3:2, přičemž odvraceli mečbol. Proto kladenský smečař Niklas Seppänen očekával větší boj.

"Trošku jsem byl průběhem překvapený, protože u nich to byl náročný zápas. Na druhou stranu doma hrajeme výborně, takže jsem nepochyboval o tom, kdo bude lepší," konstatoval.

Až poslední set nabídl dramatičtější podívanou. Finský smečař očekával, že se soupeř zlepší.

"Nebyl tam náš výpadek. Nemůžeme čekat, že každý set vyhrajeme výrazným rozdílem. Oni neměli co ztratit a šli do všeho naplno," řekl borec, který na Kladně kroutí třetí sezonu.

Sobotní duel pro něj měl speciální náboj. Sledovali ho totiž manželka, bratr a otec. "Měl jsem větší motivaci a je pěkné, že se na mě přijeli podívat," uvedl a usmál se při zmínce o blížícím se světovém šampionátu v hokeji.

Vstupenky na finskou reprezentaci nesháněl. "Ne. Promiňte, hokej mě nezajímá," prohlásil.

Desátou tříbodovou výhru Kladna v sezoně podtrhl proměněným druhým mečbolem smečař Gonçalves. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášený domácí blokař Lukáš Kyjanica.

A ještě jedna zajímavost z CEV Cupu. Osmifinálový přemožitel Kladna z francouzského Nantes také pouť Evropou skončil. Na hřišti Smyrni Atény prohrál 2:3, a byť stejným poměrem vyhrál odvetu, jdou dál Řekové.   

Kladno - Beskydy 3:0 (12, 11, 21).

Esa: 8:3. Bloky: 8:4. Diváci: 500.  Čas: 68 minut.    

Kladno: Kyjanica (8), Graham (7), Platačs (11), Seppänen (8), Gonçalves (10), Neves (2), libero Fernández. Střídali: Villarreal, Čeketa (3).