Trenér Milan Fortuník měl před utkáním víc zraněných a nemocných než zdravých. "Z tohoto pohledu jsou tři body zlaté," prohlásil s tím, že dokázali hrát vždy to, co bylo v danou chvíli potřeba.

"Zvolili jsme i dobré varianty podání, co mě ale mrzí je, že jsme lépe neubránili univerzála Komorowskeho."  Polský borec byl nakonec nejproduktivnějším hráčem zápasu (14).

V prvním setu byli hosté stále ve vedení a po zásluze ji díky dobrému útoku získali pro sebe. Na druhý pokus ji ukončil útokem středem Andersen.

Orli ani v dalším průběhu nepolevili v kvalitě na útoku. V druhé části vedli až o sedm bodů, avšak ukončit ji dokázali až po třetím setbolu, který proměnil Seppänen.

Jen začátek třetího dějství patřil domácím. Za stavu 5:2 se ale postavil za základní čáru Hýský, při jehož servisu Kladno zaznamenalo pět bodů. Od té chvíle hosté vedení nepustili, přičemž zápas ukončil zkažený servis Slezanů.

Kladnu scházeli Grozer, Platačs, Fortuník, jen na moment nastoupil Špulák, úplně zdravý nebyl van Solkema ani Kraffer.

Vzhledem k tomu, jak je aktuálně kladenský tým rozhašený, je dobře, že nepostoupil do Final four Českého poháru, které se bude hrát příští víkend. Prostor na uzdravení přijde vhod. 

Pak přivítá v posledním utkání základní části Liberec (20.15) a klidně se může stát, že v utkání už o nic nepůjde, protože už budou známy všechny výsledky. Orli jistě skončí na pátém či šestém místě a ve čtvrtfinále narazí na třetího nebo čtvrtého.   

Beskydy - Kladno 0:3.  

Sety: -21, -20, -22. Esa: 5:4. Bloky: 1:3. Čas: 75 minut. 

Kladno: Kyjanica (7), Andersen (5), Seppänen (12), Kraffer (13), van Solkema (1), Hýský (11), libero Kunc. Střídali: Špulák, libero Čmel.