Orli chtěli zapomenout na dvě poslední utkání, v nichž se velkým úsilím potvrdili roli favorita. "Myslím, že jsme se z obou zápasů poučili a lépe si s naší rolí poradili," mínil asistent kouče Kladna Tomáš Samsely.

Hosté skvěle zvládli úvodní dvě sady a až ve třetí se zadrhli. "Hlavami jsme už byli na cestě domů. Spěchali jsme rychle pryč. Dělali jsme hloupé chyby pramenící z naší netrpělivosti," uvedl druhý trenér Kladna.

Oproti předešlým duelům, působili Kladenští uvolněnějším dojmem a byla z nich cítit energie za začátku sezony, kterou jim náročný program ubíral. Trenéři naordinovali svým svěřencům nedělní volno a pondělní lehký trénink bez míče. "Usoudili jsme, že volný den nám pomůže víc než trénink," konstatoval Samsely.

V sobotu přivítají Orli Zlín (18.00) a do utkání půjdou jako novopečený lídr tabulky. Hned ve středu pokračují v našlapaném programu. V poháru CEV budou hostit v prvním utkání o postup mezi posledních šestnáct bosenský Radnik Bijeljina.

Pohodu do kladenských řad vnesl hned úvod prvního setu. Při servisu Platačse šli do vedení 5:1 a svůj náskok neustále zvyšovali, přičemž s respektem hrající soupeř marně hledal recept na jejich přesnou a pestrou hru.

Třemi úspěšnými bloky odskočili Orli v druhém setu na stav 16:11. Bylo to při podání Seppänena, během kterého nahráli šňůru šesti bodů. To byla klíčová pasáž druhého dějství.

Až v třetí části se Benátky soupeři vyrovnaly. Při podání Patočky nahrály proti chybujícímu protivníkovi pět bodů v řadě (16:11). Borci od Jizery měli dobře našlápnuto k zisku setu. Kladenští ale až šestibodové manko smazali (19:19).

V dramatické koncovce odvrátili hosté pět setbolů. Sami pak proměnili pátý mečbol. Nejprve Platačs upravil útokem na 33:32 a vzápětí blokem ukončil zápas.

Právě lotyšský univerzál byl vyhlášený nejlepším hráčem vítězů, na druhé straně byl oceněný nahrávač Matras.

Benátky n. J. - Kladno 0:3 (-12, -19, -32).

Esa: 2:8. Bloky: 7:9. Čas: 84 minut.

Kladno: Zajíček (6), Graham (3), Platačs (20), Seppänen (17), Goncalves (14), Neves (2), libero Fernández. Střídali: Hýský.