Orli měli komplikovanou přestávku, během které víceméně řešili zdravotní komplikace. To borci z moravské metropole se herně připravili a povzbudili na vítězném turnaji ve Slovinsku.

V úvodním setu se ale hůře prosazovali přes dobrou obranu Kladna, a k tomu se jim méně vedlo na servisu. Domácí tak první dějství vyhráli.

Od poloviny druhého začala Brňanům fungovat jejich velká zbraň - podání. I díky výtečnému Římalovi sadu s přehledem vyhráli, přičemž Orli ji víceméně vypustili.

V třetí Kladno ztrácelo už šest bodů. V koncovce se dotáhlo na bod, víc mu však nebylo přáno. Také v závěrečné sadě si Moravané vypracovali slibný náskok, o nějž se tentokrát nenechali připravit. Utkání ukončili na druhý pokus, když svůj 24. bod zaznamenal nejlépe útočící hráč extraligy Římal.

Trenéra poražených Milana Fortuníka mrzel začátek druhého sady. "Po vyhraném setu jsme se měli uklidnit a pokusit se odskočit. Pak už bylo Brno jednoznačně lepší," řekl a podotkl, že na útoku střídají dobré momenty se špatnými. "Na tom musíme zapracovat, protože jsme v této fázi horší než soupeři."

Jeho protějšek Ondřej Marek uznal, že v prvním setu se jeho tým hledal a zbytečně se zkomplikoval koncovku třetího setu. "Stává se nám, že býváme nedůrazní. To ale k hodně mladému týmu patří. Jsem rád, že nám roste sebevědomí," řekl kormidelník vítězů.

Kladno - Brno 1:3.
Sety: 23, -14,-22, -20. Esa: 5:11. Bloky: 13:9. Čas: 100 minut. Diváci: 437.  
Kladno:  Zajíček (11), Sobotka (4), van Haarlem (2), Vemič (10), Hýský (12), Okosanovič (19), libero Moník. Střídal: Kuboš, Mikulenka.