Domácí měli mít úlohu usnadněnou, protože soupeř přijel bez zraněného univerzála Thiessena, jehož nahradil mladý blokař Bukáček. S výhodou ale nedokázali patřičně naložit.

"Neměli jsme to zadarmo. Možná se na nás projevila únava," připustil druhý trenér Orlů Tomáš Samsely s tím, že šest utkání během osmnácti dnů je velká porce.

"Přesto si myslím, že zápas byl vyloženě o nás. Udělali jsme strašnou spoustu chyb v útoku a na servisu," mínil.

Větší porci dostal v utkání japonský smečař Takahiko Imamura, který nahradil Brazilce Goncalvese. "Potřebovali jsme zlepšit přihrávku, což se nám částečně povedlo," vysvětlil Samsely důvod střídání.

Zkušený kouč Brna Ondřej Marek byl vzhledem k okleštěné sestavě na svůj uvolněně hrající tým hrdý.

"Hráli jsme statečně a odvážně. Soupeře jsme dostávali pod tlak a bohužel ve chvíli, kdy jsme si mysleli, že bychom mohli bodovat, na nás dolehla nervozita," řekl s tím, že v závěru bylo Kladno přesnější a pečlivější.

Brňané chtěli soupeře potrápit, což se jim často dařilo. "Myslím, že bod bychom si zasloužili," uvedl Marek a litoval, že v závěru se jim nedařilo servisem odtáhnout soupeře od sítě.

Úvodní set domácí rozhodli v druhé polovině. Blokem Grahama odskočili na 18:14 a set ukončili lišáckým esem Platačse.

Druhou část ovládli Brňané, kterým se Orli nedokázali dostat na kobylku. Po Imamurově přihrávce do stropu utekli na 21:16 a set ukončili šťastně, špatně trefeným balonem.

Také třetí dějství zahájili lépe hosté, kteří se těšili z vedení 10:5. Kladno se zvedlo v jeho druhé polovině. Po esu Platačse a blocích Nevese a Imamury otočilo na 16:13 a od té chvíle začalo Středočechům vycházet vše, na co sáhli. Set ukončil dlouhý servis Moravanů.

Ty nezlomil konec předešlého setu, ani vstup do velmi dramatického čtvrtého, v kterém prohrávali 5:8. Naopak. Byli to oni, kdo si posléze udržovali mírný náskok. Orlům ale patřil konec. Sice přišli o vedení 23:21, avšak poslední dva body patřily jim. Utkání ukončil blok Platačse.

Nejlepším hráčem vítězů byl zcela po zásluze libero Fernández, jenž opět udivoval zákroky v poli.

Kladno - Brno 3:1 (20, -21, 18, 23).

Esa: 6:4. Bloky: 13:11. Čas: 106 minut.

Kladno: Zajíček (13), Graham (7), Platačs (26), Seppänen (4), Goncalves (4), Neves (4), libero Fernández. Střídali: Imamura (8), Hýský.