"Nemáme se za co stydět a myslím, že v koncovkách první a třetího setu nám scházelo málo, abychom vedli. Pak by utkání vypadalo jinak," prohlásil asistent trenéra Kladna Tomáš Samsely, jehož tým připravil favoritovi nejednu horkou chvilku.

První set došel rozhodnutí až v posledních míčích a hlavní slovo měli domácí univerzálové. Kriško upravil na 24:23 a Kanaďan Schouten pak při svém vůbec prvním kontaktu s míčem esem rozhodl.

Strhující druhou sadu rovněž rozhodl přímý bod. Jihočeši v něm dokázali smazat tříbodovou ztrátu (20:23),  byli to však hosté, kdo měl k dispozici dva setboly, stejně jako posléze jejich sok. Set rozuzlili lotyšský univerzál ve službách Kladna Platačs a esem nizozemský nahrávač van Solkema.

Jaromír Jágr dal v září Litvínovu dvě branky.
Čekají Jágra v nepřátelském Litvínově v neděli prostředníčky?

Také další dějství nabídlo strhující bitvu. Orli v koncovce ztráceli dva body (23:21), dokázali však srovnat, ale setboly se počítaly na straně soupeře. Druhý využil srbský smečař Stoijlovič.

Až čtvrtý set měl jednoznačnější průběh. Od chvíle, kdy domácí odskočili na 11:8 svůj náskok zvyšovali. Orli ale bojovali až do posledního balonu. Odvrátili dva mečboly, třetí proměnili Jihočeši blokem Sedláčka.

"Trošku jsme odpadli. Zbytečně jsme se hnali za body. Měli jsme se uklidnit a odznovu si zodpovědně připravovat akce," mínil Samsely a porovnal duel se zápasem se Lvy Praha, kterým Kladno také podlehlo 1:3.

"Posun oproti tomuto utkání je vidět. Jsme na dobré cestě. S takovým výkonem jako dnes, můžeme stejným poměrem vyhrát odvetu doma," prohlásil druhý kouč Kladna.

Ocenil všechny hráče, speciálně však pochválil univerzála Platačse.  "Měl vysoká čísla a jsem za to moc rád," uzavřel.

Č. Budějovice - Kladno 3:1.

Sety: 23, - 28,  24, 18.

Kladno: Špulák, Kyjanica, Platačs, Kraffer, Seppänen, van Solkema, libero Kunc. Střídali: Hýský, Lohr, Hancock, Fortuník.

Jan Pohl poprvé za Kladno.
Liberec jsme dostali na koně svými chybami, litoval nováček Pohl