"Musím sportovně přiznat, že Příbram by si za svůj výkon bod zasloužila. Měli jsme štěstí, Ubojované výhry si ale moc cením, protože tady se moc často nevyhrává," uvedl druhý kouč vítězů Petr Klár.

V úvodní části Kocouři čtyřikrát v krátkém sledu zablokovali soupeře na hlavním kůlu a tím získali rozhodující náskok. Nakonec vyhráli sadu drtivým rozdílem deseti bodů! "Vstoupili jsme do ní dobře, pak jsme ale vypadli na přihrávce, zatímco soupeř hrál v euforii a nic nekazil," mínil Klár.

Do koncovky druhého šli hosté s třemi body k dobru, promarnili však všechny tři možnosti sadu ukončit a naopak sami museli jeden setbol obracet. Čtvrtý už využili útokem Příbrami do autu.

Třetí set přerušil téměř na půl hodiny výpadek elektrické energie (10:11). V jeho závěru měli domácí dva setboly, sadu ale ukončilo Kladno. Pomohlo mu prasátko z ruky podávajícího univerzála Marela, jenž vzápětí přidal eso!

Závěrečnému dějství vládli hosté. Měli k dispozici šest mečbolů, přičemž duel ukončil druhý. Servis Příbramských se nevešel do hřiště.

Klára těší, že se tým začíná vylaďovat na správnou notu. "Jsem rád, že už i smečař Miloš Vemič a nahrávač Fíla Habr hrají s kladenským srdíčkem a dávají do hry daleko víc emocí. V tom jsme byli lepší," uzavřel.

V letošní sezoně neprohrává Kladno v poměru bloků. Tentokrát ale vyzněla obrana na síti pro soupeře (13:8).

"Bylo tím, že se Příbrami víc dařil servis než nám. Tím si dokázala připravit lepší půdu pro obranu. K tomu tady byla bouřlivá atmosféra, takže se jsme měli také složitější domluvu. Spíš to ale bylo tím servisem," uvedl blokař Kladna Vladimír Sobotka, který ve své dlouhé kariéře nezažil tak dlouhou pauzu zaviněnou technicku závadou. 

"Spíše jsme je podezírali, že světla vypnuli schválně, aby náš starší tým vyvedli z tempa. Nám to ale nijak nevadilo," usmíval se Sobotka.(ka)

Příbram - Kladno  1:3.
Sety: 15, -25, -24, -19. Čas: 123 minut. 
Kladno: Sobotka (7), Zajíček (5), Habr (9), Hýský (14), Vemič (14), Marel (8), libero Moník. Střídali: Wallisch (1), Vostárek, Blažek, Koloušek.