O víkendu si zahráli Orli na turnaji O pohár starosty Benátek nad Jizerou. Na celkově druhé místo je sesadila porážka s domácími borci poměrem 1:2. Předtím porazili shodně 3:0 rezervu Liberce a Ústí nad Labem, jež bude v sobotu jejich prvním extraligovým sokem.

Kouč Milan Fortuník litoval duelu s domácími borci. "Zápas se nám vůbec nepovedl. Byli jsme docela v nepohodě a sedlo si to až na konci druhého setu. Třetí jsem zvládli velmi dobře. To už však bylo jasné, že skončíme druzí," řekl hlavní trenér Kladna, který byl velmi spokojený s výkony libera Tomáše Kunce, jenž několik zápasů a tréninků scházel kvůli problémů se zády.

Matěj Beran se před branku nebojí
Další ztracené body, mrzelo v Liberci dvougólového Matěje Berana

"Vrátil se ve výborné formě," pochvaloval si Fortuník a za celé přípravné období vyzdvihl také lotyšského univerzála Kristapse Platačse. "Celkově si to ale bude sedat asi delší dobu, než jsme předpokládali," podotkl trenér Orlů s tím, že první nahrávač Nizozemec Gijs van Solkema je na Kladně teprve zhruba tři týdny a ukazuje se, že trenéři možná měli moc optimistický náhled, že všechna spolupráce bude hned fungovat.

"Některé věci ještě musíme vychytat a doladit," uvedl Fortuník a přiznal, že někdy měl dojem, že tréninková utkání mezi kladenskými hráči měla lepší úroveň než některá přípravné zápasy s jiným kluby.

21. ročník Kladenského maratonu. Vítězná dáma Lenka Koubková
Chodec útočil na triumf v Kladenském maratonu. Nakonec slaví Splítek a Koubková