Trenér Arnaud Josserand se vrátil k prvnímu utkání, které jeho svěřenci prohráli 0:3. "Nehráli jsme špatně, byli jsme blízko výhře. Bylo to v našich hlavách, hráči tomu až tolik nevěřili. Dnes bylo naše nastavení úplně jiné," pochvaloval si asistent posledních olympijských vítězů z Francie.

Poprvé v sérii se podařilo Kladnu uhrát vyrovnanou koncovku ve svůj prospěch. Před posledním bodem vyztužilo blok střídajícím Kyjanicou, který posléze z postu univerzála set ukončil.

Ještě větší drama nabídl závěr druhého setu. Orli v něm ztratili tříbodový náskok, při posledních míčích však zářil domácí univerzál Platačs. Po jeho tvrdém servisu a bodovém útoku zaúřadoval také v poli, aby smečař Seppänen sadu ukončil.

Dva zvládnuté sety vlily do jeho řad euforii, která se promítla do jednoznačného dění na palubovce v třetí části. Kladenští místy excelovali a jednoznačně o jedenáct bodů vyhráli.

Kouč hostů Andrzej Kowal mínil, že utkání rozhodly servis a přihrávka. "Oba úvodní sety jsme začali dobře, bohužel prohrané koncovky se promítly do třetího setu," uvedl polský kormidelník poražených.

Nejlepším hráčem zápasu byl po zásluze vyhlášený kladenský univerzál Kristaps Platačs, autor 22 bodů. "Oproti prvnímu utkání v Kladně jsme byli od rána dobře nastavení, ať to bylo na mítinku nebo na poradě před utkáním," řekl lotyšský reprezentant.

Zápas se hrál na povrchu taraflex. Na televizní semifinálové duely je zapůjčuje volejbalový svaz, aby diváky nemátly lajny pro jiné sporty.

"Škoda, že ho nemáme natrvalo, hala hned jinak vypadá," posteskl si druhý trenér Kladna Tomáš Samsely a prozradil, že na pokládání povrchu se po čtvrtečním tréninku podíleli i hráči. "Kapitán Zajíček zavelel a šlo se," usmál se Samsely.

Kladno - Č. Budějovice 3:0 (23, 25, 14).

Esa: 6:2. Bloky: 5:10. Čas: 97 minut. Diváci: 500. Série: 1:2.

Kladno: Platačs (22), Zajíček (2), Neves (1), Graham (8), Seppänen (10), Gonçalves (13), libero Fernández. Střídali: Villarreal, Kyjanica (1).