K spokojenosti kladenské volejbalové obce to je letos o něčem jiném. "Čtrnáct dní po extralize jsme věděli, s kým můžeme počítat. Bylo to pro nás až překvapivé," usmíval se hlavní kouč Fortuník.

Ač si o tom štěbetali i vrabci na střeše, ven pustili oficiálně jméno poslední posily až začátkem července. Z Brna přišel univerzál Stefan Okošanovič, ač měli mimo jiných v hledáčku zkušenější borce jako David Konečný nebo Sergey Baranov, loňský univerzál Orlů.  

"Měli jsme i další tipy, zdálo se nám však, že díky svému mládí a výkonům, které proti nám podával ve čtvrtfinále, se nám zdál jako nejlepší varianta," uvedl Fortuník s tím, že k jednání došlo až potom, co tým z moravské metropole po obrovském boji vyřadili 3:2.

Kladno tak bude mít v kádru dva Srby. Jedním je loňská ofenzivní opora Vemič. "Znají se a dá se říct, že se oba vyjádřili k nastávající spolupráci kladně. Určitě to byl jeden z momentů, který k přestupu pomohl," mínil Fortuník.

Orli mají v uzavřeném kádru dva nahrávače. Oba jsou jejich staronovými hráči. Z Karlovarska se vrací  nizozemský reprezentant Daan van Haarlem a z Lvů Praha Fortuníkův syn Ondřej. Trio stěžejních smečařů tvoří Tomáš Hýský, Miloš Vemič a David Kuboš, jenž rovněž přichází z Lvů. Na bloku  doplní reprezentanty Vladimíra Sobotku a Adama Zajíčka (kapitán týmu) mladý Příbramák Vladimír Mikulenka. Na univerzálu jsou Stefan Okošanovič a Wallisch, na liberu zůstává další reprezentant Moník. Součástí týmu ještě jsou mladíci smečaři Josef Vostárek a Matěj Koloušek .

Trenéři jsou s šíří a vyrovnaností kádru maximálně spokojeni a víceméně další změny vylučují. "Na naše finanční možnosti se nám podařilo dát dohromady dobrý tým. Teď budeme mít čas pracovat na vylepšení zázemí pro hráče a diváky," pochvaloval si Fortuník a prozradil, že první trénink proběhne 5. srpna.