Druhý trenér vítězů Tomáš Samsely v první řadě pochválil soupeře. "Hráli obětavě a nic nám nedali zadarmo. Každý bod jsme museli vydřít," řekl s tím, že naopak jeho tým hodně chyboval. Na druhou stranu ale výtečně servíroval.

Na sedmnácti esech má největší podíl smečař Tim Grozer, který trefil sedm přímých bodů. Jen o dva zaostal blokař Petr Špulák.

Kladno vedlo 2:1 na sety a sahalo po třech bodech. Vůbec mu ale nevyšla čtvrtá sada. "Ústí nezbývalo než zatlačit na servisu. My jsme neotočili jednu rotaci, a takhle ztracená pasáž se pak těžko doháněla," mínil Samsely.

Po většinu úvodní sady byli hosté ve vedení. K dobru měli čtyři body (13:9). Severočeši se poprvé ujali vedení za stavu 18:17 a díky stoprocentnímu útoku v koncovce set ovládli.

Ve druhém dějství se skóre na stranu domácích ani jednou nepřeklopilo. Orli málem přišli o výrazný náskok (17:12), naštěstí pro ně v koncovce zaznamenali dva přímé body z podání.

Až ve třetím setu tahali chvíli za delší konec domácí. Za stavu 11:11 však Kladno díky skvělému servisu Grozera a jeho třem esům nahrálo rozhodující pětibodovou šňůru.

Čtvrtou část začali lépe bojovnější a na síti lépe bránící Ústečáci. Tentokrát oni nedovolili, aby byl stav nakloněný soupeři, který po většinou pětibodové manko dokázal místy pouze korigovat.

V tie breaku mělo navrch Kladno. Když Špulák dvěma esy za sebou zvyšoval na 11:5, dostalo soka do složité situace. Mečbol vybojoval blokař Lukáš Kyjanica, přičemž Severočeši vzápětí útokem do autu utkání sami ukončili.

Už ve čtvrtek zajíždí Kladno do Českých Budějovic, kde budou předehrávat 17. kolo. Původně se mělo hrát mezi svátky, proto se týmy dohodly na vhodnějším termínu.

Ústí n. L. - Kladno 2:3.

Sety: 23, -22, -19, 19, -9. Esa: 7:17. Bloky: 10:7. Čas: 125 min.

Kladno: Špulák (9), Kyjanica (9), Grozer (20), Seppänen (16), Platačs (16), van Solkema (8), libero Kraffer. Střídali: Hýský (1), Fortuník.