Oba rivaly čeká předkolo play off extraligy. Odolka se střetne s Beskydy a Kladenští vyzvou Brno. V obou případech budou mít Středočeši výhodu domácího prostředí v případě rozhodujícího třetího utkání

Druhý trenér Kladna Tomáš Samsely mínil, že Odolena Voda vyhrála díky výbornému servisu. "Zaslouží si za něj pochvalu, byly to pěkné šlupky. Ale až na druhý set jsme si s tím dokázali slušně poradit," řekl s tím, že jeho tým se v utkání slušně pral. "V předkole do nás bude Brno také bušit servisem a na to se musíme dobře připravit" doplnil.

V polovině úvodního setu naráželo Kladno na bloky domácích, kteří odskočili na pět bodů (17:12). V závěru se však Orli při servisu Křesťana vrátili do hry. Odvrátili tři setboly a až za stavu 24:23 zakončil sadu Demar.

Druhé dějství se od skóre 11:11 stalo jednoznačnou záležitostí výborně útočící Odolky, která tentokrát chybou soupeře na útoku využila první setbol.   

Nejdelší a nejdramatičtější byla třetí sada. Domácí vedli už 13:7, přesto Kladno dokázalo její průběh hodně zdramatizovat. Po esu Vostárka mělo setbol a posléze ještě jeden. Víc jich ale měli domácí, kteří svůj šestý útokem Svobody proměnili.   

Orli prohráli v dvou zápasech s Odolkou šest setů, z toho pět po dramatické koncovce!

"Kdybychom byli preciznější, tak takové koncovky vůbec nemusely být. Musíme si mezi sebou víc vyhovět," mínil nejzkušenější hráč Kladna Tomáš Hýský.

Podle něj v posledních utkáních měl jeho tým dobré nasazení, hlavu dole prý rozhodně neměl.

"Ale na to, abychom se ještě někam posunuli, už čas není. Flintu do žita však neházíme, protože volejbal umíme, což jsme si letos několikrát dokázali," řekl smečař Orlů a  pochválil mladé hráče Vostárka a Mikulenku, kteří na Odolce dostali příležitost v druhé polovině utkání. 

Po základní části bude mít extraliga krátkou pauzu, protože v Karlových Varech se budou o víkendu hrát závěrečné fáze Českého poháru. Kladenští se v sobotním čtvrtém čtvrtfinále utkají s Ústím nad Labem (19.00).

Odolena Voda - Kladno 3:0.

Sety: 23, 14, 28. Esa: 3:5. Bloky: 11:2. Čas: 83 minut. 

Kladno: Křesťan (10), Zajíček (4), Hýský (5), Kraffer (11), Kyjanica (4), Palgut, libero Kunc. Střídali: Vostárek (3), Mikulenka (4), Fortuník.