Severočeši vedou v sérii 2:1. Na jejich poslední výhře měli velkou zásluhu mladí borci. Režisér hry Srb a levoruký univerzál Indra.

"Už tři roky s tím máme problémy. Když hlavní ofenzivní síly soupeře zastavíme, tak přijde někdo jiný a máme problém," povzdechl si druhý trenér Kladna Petr Klár s tím, že ve všech třech utkáních play off ubránili útočné eso Štokra.

Podle Klárových slov je hlavním problémem hra týmu ve vyrovnaných zápasech. "Snaha tam je, měli bychom se ale víc soustředit na útok po přihrávce. Tady musíme při náskoku stabilněji ztrátovat. To se nám občas nedaří," podotkl  a poznamenal, že se málokdy sejdou dobré výkony tří ofenzivních hráčů Hýského, Baranova a Vemiče.

 Orli útočí na nějakých  42 - 43 procent , přičemž by potřebovali alespoň o pět víc, což jsou plus mínus tři body v setu.

Před pátečním duelem je Klár velkým optimistou. "V sérii horší nejsme. Jsem přesvědčený, že v domácím prostředí vyhrajeme a všechno se rozhodne v pondělí pod Ještědem, kde se ukáže jak na tom Liberec opravdu je. Zatím předvádí konstantnější výkony," řekl.

Utkání začíná v Městské sportovní hale u Sletiště v 19.00 hodin.