Trenér vítězů Arnaud Josserand dal ve druhém setu příležitost i hráčům, kteří dosud nenastoupili. Jedním z nich byl mladý smečař Lukáš Čeketa, o kterého Orli už delší dobu stáli a v létě ho napevno získali právě ze Zlína, odkud v Kladně v nedávné minulosti hostoval.

"Kluky jsem rád viděl, čekal jsem ale těžší utkání. Bylo to jednostranný zápas," řekl bývalý juniorský reprezentant a na obhajobu soupeře rychle dodal, že přijel bez nemocných dvou klíčových hráčů, což se do jeho výkonu promítlo.

Ke konci utkání si připsal premiérový bod v sezoně, když esem zařídil první mečbol. "Chtěl jsem přidat ještě jeden, bohužel jsem to netrefil," usmál se a přiznal, že absence v utkáních mu nevadí, byť by pochopitelně raději hrál.

"Jsem rád za každý balon. Máme našlapaný tým a my mladí máme na trénincích motivaci se zlepšovat a učit," uvedl a podotkl, že už před sezonou tušil, že Kladno bude mít velkou kvalitu.

Valaši spadli pod kola rozjeté mašiny. Podle smečaře Adama Kozaka, jenž v týmu Orlů kdysi krátce působil, však nezapříčinila hladkou porážku hra soupeře, nýbrž jejich výkon.

"Byli jsme celý zápas překvapení, nevím proč. Nečekal jsem, že to od nás bude tak špatné," prohlásil borec, jenž v utkání zaznamenal osm bodů.

Až ve třetím setu se hosté drželi ve hře déle. "Byli jsme bojovnější, ale pak přišla série na servisu a hned to bylo z naší strany to samé," povzdechl si.

Za stavu 8:7 utnul zlínský rozlet servis kapitána Orlů Adama Zajíčka, který v utkání nastřádal pět es! Právě Zajíček a Hýský jsou jediný dva hráči, s nimiž se během svého kladenského angažmá v šatně sešel.

Orli nastoupili do utkání ve speciálních kníratých dresech, protože se hrál na Kladně už poosmé Movember game. Výtěžek pozápasové aukce klub odešle na konto prevence rakoviny prostaty. V sobotu činil krásných 73 000 korun. Největší částku, rovných deset tisíc, vynesl dres japonského smečaře Takahika Imamury.   

Už ve středu čeká Kladno pohár CEV. Potom, co vyřadili belgický Gent, nastoupí v dalším kole proti bosenskému Radniku Bijeljina. Trenéři o soupeři moc informací nemají, co ale mohli vysledovat z videozáznamů, lze říct, že tým z Balkánu je fyzicky zdatnější než Belgičané, na druhou stranu je na tom o něco hůř technicky.  

Kladno - Zlín 3:0 (13, 13, 15).

Esa: 6:1. Bloky: 10:2. Čas: 69 minut. Diváci: 600.

Kladno: Zajíček (11), Graham (7), Platačs (14), Seppänen (8), Goncalves (10), Neves (), libero Fernández. Střídali: Imamura (3), Kyjanica, Čeketa (1), Šálek, Hýský.