Také v tomto kole chtěly oba kladenské celky pokračovat úspěšně a povedlo se jim to. Béčko nastoupilo v sobotu na kurtech pražské Astry ZM Praha, kde ho čekal domácí tým a Skalka. Kladenští potvrdili roli favorita a oba protivníky přehráli jednoznačně 7:1.

A tým v nedělním kole 1. ligy nastupoval v Ostravě – Svinově proti domácímu týmu Klimkovice B a TJ Slavoj Český Těšín A. Cílem pro základní část soutěže je Kladeňáky postup do čtyřčlenného play–off, a proto bylo nutné, aby se podařilo v obou utkání nejlépe vyhrát.

Na toto kolo byl kladenský tým nachystán v nejsilnější sestavě. Po vážném zranění se vrátila polská posila Robert Cybulski, který byl v tomto kole jedním ze základních pilířů BaC.

V prvním utkání se kladenským badmintonistům podařilo deklasovat domácí tým vysoko 8:0. Ve druhém proti Českému Těšínu utkání ponechali stejná sestava, která ukázala před závěrečným kolem základní části svou sílu a vyhrála nad Českým Těšínem 7:1.

Před posledním kolem, ve kterém se střetnou s favoritem soutěže Sokolem Dobruška a loňským vítězem soutěže TJ Pardubice, ukázali kladenští badmintonisté, že jsou připraveni porvat se o co nejlepší výsledek v sezóně 2022/2023.

close Zleva Jan Altera a Adrian Dziolko - polský reprezentant. info Zdroj: A. Šářec zoom_in Zleva Jan Altera a Adrian Dziolko - polský reprezentant.