Zíma patří k zakladatelům hokejbalu v Kladně. Stále ještě aktivní hráč téměř dvacet roků řídí okresní soutěže, zprvu jako šéf STK, po odchodu Miroslava Špalka pak téměřč deset roků jako předseda. I teď sice do nového předsednictva pronikl, ale jen jako místopředseda. "Vaz mi srazilo papírování. Více jsem se soustředil na soutěže a tohle trochu podcenil. Navíc je pětičlenném předsednictvu rozhodcovská většina - kromě Kolka a Václav Novák a Milan Vaňourek. Ti samozřejmě prosadí všechny návrhy. Uvidíme, jak si povedou," usmívá se hořce Zíma.

Kromě něj a zmíněné trojice sudích se do nového předsednictva dostal za Slaný ještě Rostislav Duspiva.

S plány Pavla Kolka jako nového šéfa okresního hokejbalu se vás pokusíme seznámit co nejdříve.

Důležité góly střílel brankář Vimer

Kladensko – Zatímco nejlepší celky ze skupiny A teprve dohrávají základní část hokejbalové oblastní ligy, zbytek rozehrál předkolo play-off.

Největším překvapením je vyřazení Narka Kročehlavy. Tým se šesti posilami z rezervy Alpiqu Kladno nestačil v prvním kole na Vlky Buštěhrad B, kteří do play-off pronikli na poslední chvilku.

Narko vyhrálo jen první duel, ale v odvetě kraloval soupeř a rozhodl třetí zápas. V něm Narko na první dva góly odpovědělo díky svým legendám Janskému a Sojkovi, ale na milimetrovou ránu Volfa (to byl pro změnu jediný borec Alpiqu v hostujících řadách) reagovat nestihlo.

Až třetí duel rozhodl také o vyřazení Černé hvězdy. Ta odvrátila hrozbu konce sezony ve druhém utkání, které těsně 3:2 vyhrála a lépe začala také zápas číslo tři. Dvakrát vedla, pak ještě vyrovnala na 3:3, ale střela Vondry jí definitivně zlomila vaz. Hrdinou série byli brankáři v dresu Unhoště. Bartušek chytal výborně a Vimer, jenž už výstroj gólmana odložil, zase střílel důležité branky.

Slaný se nečekaně nadřelo se Spartou. Doma vyhrálo 12:3, ale odveta byla perlivější. Sparta v závěru vedla, ale Slaňáci mají hokejisty. Valský nejen vyrovnal, ale 24 vteřin před koncem dal i rozdílovou trefu.

Nejsnadněji postoupil Notor, který nastřílel do síťky Rytířů Buštěhrad osmnáct gólů a žádný nedostal. Po výsledcích 8:0, 10:0 (a v základní části 7:0!) jde dál. Zbylé čtyři celky si teď zahrají o postup do opravdového play-off, kde se střetnou s nejlepší šesticí skupiny A. Notor se utká s Vlky B a Slaný s Unhoští.

Ve zmíněné skupině A se ještě dohrává základní část. Šestice postupujících je jistá, ale Strašecí B, byť už je jako sedmé jasně vyřazeno, dál míchá kartami. Vlky Buštěhrad  porazilo 8:4 a odsunulo je ze třetí příčky.

V magnetech víkendu se dvakrát utkaly asi nejlepší týmy soutěže. Dynamo se proti Třebízi ukázalo v lepší formě a vyhrálo 7:1 a 3:1. S předstihem si tak zajistilo pohár pro nejlepší tým základní části.