"Byl to dobrý víkend. Všechno vycházelo. Jelo se mi dobře a měl jsem i štěstí," usmíval se třiasedmdesátiletý autokrosař, jenž sahal po ještě lepším umístění.

V momentě, kdy se mohl dostat před Francouze Feuillada však vlála nad tratí žlutá vlajka zakazující předjíždění. Důvodem byla na nerychlejším úseku ležící poloosa a kolo Jakuba Kubíčka. Rakovnický talent doplatil na ránu, kterou mu na startu uštědřil Litevec Grencis. Závod absolvoval na třech kolech a i s velkým handicapem dokázal dojet sedmý!

Na zmíněnou kolizi v úvodu závodu doplatil i Hošek. Musel totiž odcouvat od o více než padesát let mladšího stojícího Kubíčka a z finálového startovního roštu odjel poslední. Dopředu se posléze posunul bezchybnou jízdou. ¨

"V Přerově je nádherná, ale těžká a zrádná trať, na které hodně jezdců chybuje. Já jsem se chyb vyvaroval," pochvaloval si borec, který předtím vynechal závod ve francouzském Saint Georges de Montaigu.

Za posledních třicet let to byl jediný podnik, na kterém scházel! Ušetřený čas využil k práci na novém motoru, přeplňovaném fordu. "Francii jsem obětoval a asi jsem udělal dobře," podotkl Hošek.

V Přerově skončil třetí Bartoš, čtvrtý Vl. Štětina a výjimečně úspěšný víkend českých jezdců podtrhl desátým jezdcem druhý z Kladeňáků Jaromír Štětina.