Po prvním dějství to ale na porážku nováčka nejvyšší soutěže nevypadalo, byť ho Slezané vyhráli.

Lepší v něm bylo Kladno, které mimo jiné dvakrát mířilo pouze do tyčky. „Ve druhé části nás soupeř vyučil z produktivity a třetí třetinu jsme vyhráli. Pořád se zlepšujeme," řekl trenér Petr Ďarmek a litoval, že jeho tým v době, kdy dotahoval, nevyužil přesilovku čtyři na tři.

Hrál ji po tom, co se na palubovce odehrála pasáž připomínající spíš arenu bojových sportů. Seběhlo se to tak, že jeden z hráčů Kladna přeskakoval v brankovišti gólmana hostů, jelikož ale byl atakovaný, zavadil o něj. To byl spouštěč následné mely, do které se zapojilo hodně hráčů a na palubovce se ocitl i trenér hostů, jenž tam neměl co dělat.

V nejbližších dnech čekají FBC dva zápasy podzimu. Už v pátek jede na palubovku posledního Liberce, kde bude chtít udržet jen o příčku lepší postavení v extraligové tabulce. „Škoda, že tak důležité utkání se hraje ve všední den, kdy jsou hráči po práci nebo škole. Oba celky to však mají stejné," uvedl Ďarmek.

Už v neděli jeho tým hostí Pardubice, s nimiž získal zatím jediné dva body.

Nedělní utkání začíná v hale Bios u zimního stadionu v 19 hodin, takže minimálně polovinu utkání by mohli vidět i příznivci hokeje po duelu s Plzní (17.30). Florbalisté by za ně byli určitě rádi.