Jiří Klesnil do Třtice přijel letos také, i když už dávno nezávodí. A před startem si věřil, že jeho rekord odolá. Právem. Odolat může klidně i v dalších letech, ale pozor na Lukáše Herbsa, nebo i těsně druhého Víta Hlaváče, českého reprezentanta v chůzi. Oba určitě mají na to stlačit svůj čas pod patnáct minut. Jejich boj byl v rámci 49. ročníku Vánočního běhu Třticí, na který přijelo 137 borců, největší lákadlem. Herbs vyhrál o pět vteřin, tak těsné to bylo. Slánský triatlonista Tomáš Řenč, stejně jako Hlaváč republiková špička ve svém oboru, skončil třetí (16:26).

Osmnáctiletá Radana Lapáčková běžela u Bucku jako laň. Tak jako loni vyhrála, ale zytímco před rokem jí k pokoření nejlepšího času historie scházely tři vteřinky, letos se to povedlo. Do cíle dorazila ve skvělém čase 17:25, rychlejší byla jen šestice mužů. Na světových podnicích by se rozsvítila cedule s nápisem: New Record! Tady opravdu nezbývá než složit klobouček pěkně dolů.

Slavní Kladeňáci Milan Nový (vlevo) a Eduard Novák, s nimi vpravo Jiří Filip, což je byl i výborný tenista.
Zlatá sedmdesátá kladenského hokeje. Kteří mistři se dostali do síně slávy?

To si koneckonců zaslouží i vítězové dalších věkových kategorií: do 49 let František Dočekal (17:30), do 59 let Metod Fikes (19:48), do 69 let Jaroslav Šťastný (21:20), nad 70 let Pavel Šimeček (23:21, všichni Maratón klub Kladno), ženy do 44 let Renata Losenská (19:40, Unhošť), do 54 let Gabriela Raková (22:30, Kladno) a nad 55 let Helena Vavrušová z Prahy (24:07).

Takže ve Třtici zase za rok na Štěpána, teď se běžci budou chystat na lednový běh Ivo Domanského v Kladně a po něm na slavnostní vyhlášení dalšího ročníku Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka.

Konečné výsledky ZDE

Prohlédněte si fotogalerii Markéty Dočekalové