První set měli dlouho ve svých rukách hosté. Do koncovky šli za vedení 21:17! Kladno však v důležitých chvílích výborně blokovalo, a když se k tomu přidal účinný servis Hietanena, dokázalo téměř beznadějný stav otočit ve svůj prospěch.

V dalších dvou sadách domácí opět výtečně bránili (celkem 13 bloků) a výborně podávali. Před zraky bývalých hráčů Kladna a mistrů republiky Aleše Holubce a Jiřího Polanského je s přehledem dovedli do vítězného konce.


Holubec mínil, že rozhodla první sada. „Takové sety, když se prohrají v play off, tak vrátit se hlavami do zápasu je hodně těžké," řekl současný blokař francouzského Nantes s tím, že není vždy výhodou mít široký kádr.

„Bylo vidět, že od druhého setu šli dolů a Kladno mělo zápas pod kontrolou," řekl a dodal, že se mu moc líbí rychlá hra Kladna, která začíná u skvělého nahrávače van Haarlema.

„Také jsem si rád připomněl plnou kladenskou halu a emoce z play off. Bylo to nádherné," zasnil se s vírou, že Kladenští sérii v neděli ukončí. „Ač mám kamarády na obou stranách, tak srdce je i po dvanácti letech víc v Kladně."


Bývalé libero Polanský řekl, že domácí byli v úvodní sadě nervózní. „Koncovku ale zvládli famózně a pak už jasně dominovali na přihrávce a v obraně. Když se jim něco nepovedlo, tak to neřešili," uvedl a se smíchem poznamenal, že Liberec na Kladno nikdy neuměl.

„Mohli jsme a můžeme s ním prohrát, ale ne prohrávat. To si pamatuji velice dobře. Podle mě jsou o dva kroky zpátky. Hlavně na pozici nahrávače. Myslím, že hráči Liberce už nevěří, že postoupí dál," řekl kladenský dvojnásobný mistr republiky a ocenil i hru svého kolegy, libera Sparidanse.

„Fandím mu. Předvádí to, co si myslím, že jsem předváděl já (smích). Odvádí super práci a za tohohle hráče tady jsem rád," uzavřel.