Předchozí dešťové počasí dalo větší prostor pořadatelům, aby aktérům extraligového mítinku připravili dráhu do patřičné podoby a splňovala i těm náročnějším jezdcům všechny náležitosti.

Suverénně vystupovaly Pardubice, zejména jejich lotyšská jednička Andržej Lebeděvs, který vybojoval 14 bodů. Naopak Václav Milík, jenž den před tím nezažil vydařené vystoupení ve švédské nejvyšší soutěži, nebyl ani na domácí dráze tak výrazný a vše umocnil pádem v poslední jízdě. Naštěstí vyvázl bez vážnějších následků. Dobrý výkon podal junior klubu Matouš Kameník.

Druhé místo si s Pardubic odvezli jezdci AK Slaný. Manažer Milan Mach tentokrát vsadil na polské duo Jakub Jamrog - Oskar Polis, ovšem druhý jmenovaný polský jezdec se vracel ze Švédska, kde rovněž neprožil vydařený závod a navíc do Svítkova dorazil těsně před startem. Dráhu v Pardubicích si ve středu večer příliš nezamiloval a byl tak stínem loňských výsledků.

Naopak Jakub Jamrog byl nejlépe bodujícím jezdcem slánského klubu (12) a Eduard Krčmář odjel to, na co v současné době má (11). Junioři Bruno Belan s Matějem Frýzou budou muset na sobě ještě hodně zapracovat, aby z extraligových klání vozili větší bodové příděly.

Akani Simbine, jihoafrická sprinterská hvězda atletického mítinku Kladno hází.
Uvidí Kladno stovku pod deset? Hvězdný Jihoafričan Simbine takové časy umí!

Třetí místo si zajistil česko-polský tým EBEBE Liberec, jemuž se o 30 bodů postarala prakticky pouze dvojice Patryk Wojdylo (18 bodů, neznal nic jen samá vítězství) - Lars Skupieň (9 bodů).

Překvapení večera byl výsledek celku z pražské Markéty, který bez veterána Josefa France (závodil u našich západních sousedů na dlouhé dráze) a mladíčka Adama Bednáře (ten v Německu závodil o víkendu a výsledkem byl otřes mozku a nucená pauza) skončil poslední. Manažer Tomáš Topinka vsadil na zkušeného Jana Kvěcha a ten se mu odvděčil 17ti bodovým přídělem, ostatní jezdci si v Pardubicích ovšem vybrali špatný den, Daniel Klíma a Petr Chlupáč se zatím marně snaží navázat na loňské výsledky, Jaroslav Vaníček vyjel na ovál pouze dvakrát a Vojtěch Šachl má sice dobře technicky vybavený svůj strojový park, ale poruchy, kdy neviděl cíl, nejsou dobrým výsledkem jeho mechanického doprovodu.

Další extraligový závod je na programu 30. srpna ve Slaném, start je naplánovaný na 17:00 hodin.

Pořadí: 1. ZP Pardubice 37, 2. AK Slaný 33, 3. EBELE Liberec 30, 4. Markéta Praha 28.

Antonín Vilde