Úvodní buly slavnostně hodily kladenské hokejové ikony Pavel Patera a František Kaberle, aktuálně trenéři A týmu Rytířů.

Oni i dalšími pěti stovkami diváků pak sledovaly, jak Kladno zápas herně ovládá, ale také jak se mu vrátily bolesti s koncovkou. Hrdinou tak byl brankář Stárek, jenž byl chvíli v ostré palbě, ale až na ránu Špačka ve druhé třetině nepustil žádnou z kladenských střel.

Na Špačkovu ránu pak hosté brzy odpověděli parádně sehranou přesilovkou a Urbanec vyrovnal.

V prodloužení se pak hrálo jen minutu a půl a Pardubice využily další přesilovku, když důrazný Březina procpal míček za Jirotku a sudí k nelibosti Kladenských branku uznali. "Oba jejich góly padly podobně, tohle se těžko brání. Březina sice míček netrefil dobře a já to chytil, nebo jsem měl aspoň ten pocit, jenže on do mě zajel, oni naskákali na hřiště a bylo to. Přitom rozhodčí snad ani neukázali, že padl gól," popsal situaci kladenský brankář Jan Jirotka. 

"Tahle situace rozhodla, ale rozhodnout neměla. Já ještě v play off nezažil z naší strany dominantnější zápas, ovšem nedali jsme góly. I takové někdy zápasy jsou," pokračoval brankář Alpiqu. 

Na hřišti to vypadalo, že hosté už vyhráli titul, zahazovali přilby i hole, ale Jirotka věří, že sérii ještě otočí. "Jejich reakci chápu. Byli horším týmem, pak zápas vyhráli gólem v prodloužení. Všechno v tu chvíli muselo ven, i když to vypadalo, jako že se hraje na dva vítězné. Já jsem si jistý, že pokud zopakujeme dnešní výkon, tak v neděli už neprohrajeme. A když ano, život půjde dál, hlavně, ať jsme zdraví," dodal Jan Jirotka. 

Alpiq Kladno – Pardubice 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1).  Branky: 27. Špaček (Potěchin) – 30. Urbanec (Kubeš, Bílý), 47. Březina.  Rozhodčí: Kralovič, Olesz. Stav série: 1:2.

ALPIQ Kladno: Jirotka – Kudela, Pospíšil, Příhoda, Pliml, Dědič, Soukup – D. Hnízdil, Špaček, Potěchin - Ogurčák, Šrámek, Pražák - Kohout, Šícha, Štěpáník - Schnaubelt, Nosek, Vondrák, Haisman, Šťastný.