Slánský tým 11. června na svém stadionu utrpěl od pardubické ZP porážku 41:49 a pokuď chtěl pomýšlet na bonusový bod ze vzájemných střetnutí musel si z východních Čech odvézt devítibodové vítězství.

Manažer slánské sestavy Milan Mach však musel změnit vítěznou sestavu, která si před týdnem poradila s AK Markéta Praha a na místo prozatím nejlépe bodujícího jezdce Piotra Swiderského byl nucen povolat zkušeného matadora Sebastiana Ulamka. Ostatní členové slánského kádru v pardubickém depu vyložili své stroje, a to Eduard Krčmář, Roman Čejka, Martin Málek, Jan Holub, Piotr Dziatkowiak a velké překvapení z předchozího kola – mladý Polák Jakub Jambrog.

Domácí lodivod Lubomír Vozár se rovněž musel obejít bez svého nejlepšího závodníka Václava Milíka který startoval v britské lize, ovšem Tomáš Suchánek, Hynek Štichauer, Aleš Dryml, Jaroslav Petrák a Josef Novák byli doplněni o již tradičního polského jezdce Patryka Dudka a poprvé pardubickou vestu letos oblékl loni nejlépe bodující Slovinec Matej Žagar.

Samotný duel přinesl vyrovnaný souboj a po šesté jízdě svítil na světelné tabuli stav 18:18. V následujících rozjížkách sice přivezli do cíle domácí jezdci vždy vítěství 4 : 2 a získali čtyřbodový náskok, ten ovšem dvojice Jan Holub – Roman Čejka následně po jasném vítěství 5:1 opět srovnala na 33:33.

Domácí jezdci však dokázali zmobilizovat všechny síly a následující tři jízdy jasně proměnili ve vítěství 5:1 a stav závodu byl rázem 48:36.

Závěrečná patnáctá jízda se stala záležitostí dua Sebastian Ulamek – Eduard Krčmář, pardubický Patryk Dudek nestihl dvojminutový limit, Matej Žagar jízdu pro defekt nedokončil a Slánští tak výsledek upravili na přijatelných 48:41.

Nejlépe bodujícím slánským jezdcem se stal s deseti body Sebastian Ulamek, slušný výkon předvedli oba junioři Eduard Krčmář s osmi body a Roman Čejka (7). Jan Holub předvedl zlepšený výkon a vybojoval šest bodíků, Jakub Jambrog si připsal rovněž šest bodů a zůstal za očekáváním oproti minulému závodu. To samé platí o Martinovi Málkovi s Piotrem Dziatkowiakem, oba přivezli pouze dva body.

Pardubická sestava se mohla spolehnout na obě zahraniční hostující posily, Patryk Dudek si připsal 12 bodů a jen o jeden méně vyjezdil Matej Žagar. Kapitán družstva Aleš Dryml s Tomášem Suchánkem měli na svých kontech po osmi bodech a Hynek Štichauer sedm.

Tým AMK ZP Pardubice je bez ohledu na ostatní výsledky vítězem základní části extraligové soutěže a zajistil si tak finálovou účast.
Zbývají dvě závěrečná kola a to 25. července, kdy se utká ZP Pardubice s pražskou Markétou a na závěr slánský CEREAS zavítá do Prahy 28. srpna. Je jasné, že dvě semifinálová klání se budou týkat družstev Slaného a Prahy a úspěšnější vyzve Pardubice ve finále.

AMK ZP Pardubice – AK CEREAS Slaný 48:41 (Dudek 12, Dryml 8, Suchánek 8, Štichauer 7, Žagar 11, Petrák 2 – Jambrog 6, Málek 2, Krčmář 8, Dziatkowiak 2, Ulamek 10, Čejka 7, Holub 6).

Průběžný stav MČR Extraligy:
1. AMK ZP Pardubice⋌ 3 146:124 7
2. AK CEREAS Slaný⋌ 3 135:137 2
3. AK Markéta Praha⋌ 2 82:112 0

Antonín Vilde