Navíc Pavla Masláka v zimě potrápily zdravotní trable, takže v hale prakticky nezávodil. „Přechodil jsem virózu a jak jsem při tom trénoval, tak mě to sejmulo. Jednalo se o akutní selhání ledvin, měl jsem špatné testy. To už se ale dávno vyřešilo. Ještě v zimě jsem začal s přípravou na léto a zatím to vypadá, že se to povedlo,“ vyprávěl dvaatřicetiletý sprinter.

I proto ho čas 45,81 ze Zlaté tretry potěšil. „Je to můj nejlepší výkon od mistrovství Evropy v Berlíně v roce 2018 a věřím, že letos budu ještě rychlejší,“ říkal svěřenec trenéra Dalibora Kupky.

Nejlepší časy PM v posledních letech:
2018 45,59 (1)
2019 46,61 (3)
2020 46,46 (3)
2021 46,39 (2)
2022 45,92 (3)
2023 45,81 (2)
Pozn.: v závorce je pozice v českých tabulkách

„Na přípravě jsme nic neměnili. Jedeme pořád ve stejných kolejích a podle osvědčených metod. Možná jsme toho udělali o trochu víc a přineslo to ovoce. Tenhle trénink mi vyhovuje, a když budu zdravý, mohu být i rychlý,“ pokračoval sběratel medailí, přičemž poslední stříbrnou získal se štafetou na HME 2021 v Toruni.

Nyní je v Česku nejrychlejší čtvrtkařem Matěk Krsek, ale daří se i dalším. Pavel Maslák z toho má dobrý pocit. „Jsem samozřejmě nadšený. Tahle disciplína se jeví velice dobře. Nejen kluci, ale i holky, čehož důkazem je prvenství smíšené štafety na mistrovství Evropy družstev v minulém týdnu,“ zmínil zlato z Evropských her pro kvarteto Matěj Krsek, Tereza Petržilková, Vít Müller a Lada Vondrová.

„Jsem rád a je to jenom dobře. Už se atletika nemusí spoléhat jen na oštěpaře a pár dalších výjimek, které se dokázaly prosadit,“ upozornil rodák z Havířova, který by současnou formu rád prodal v dalších startech. „Moc závodů ale v nadcházejícím období asi není. Ještě zkusím zjistit přes manažera, jestli by se dalo někde vyběhnout, ale spíš to vypadá, že se vrátím k tréninku.“

S dětmi budeme jezdit za dědou do bazénu

V polovině léta se koná v Táboře mistrovství republiky. „Mohl bych tam o něco vylepšit season best, ale nemyslím si, že bych mohl probojovat do individuálního závodu na srpnové mistrovství světa v Budapešti. Nejsem v žebříčku moc vysoko, ale se štafetou se k Dunaji chystám. To je pro mě teď hlavní,“ přiznal otec dvou dětí.

S manželkou Nellou, zanedlouho čtyřletou dcerou Miou a dvouletým synkem Matteem žijí ve vsi kousek od Brandýsa nad Labem a jak to jde, snaží se profesionální atlet věnovat rodině. „Když nepočítám soustředění, kdy jsem mimo domov, tak se atletika a rodina dají dobře skloubit. Mám relativně dost času, takže je všechno, jak má být,“ vyprávěl.

„Děti rostou a zlobí, jako všechny jiné. Pokud je manželka v práci, vozím je do školky a zpět, všichni jsme spokojení. Když to časově vychází, snažíme se někam vyrazit, aby děcka vybila. Teď v létě to vypadá, že budeme hodně jezdit na koupání k dědovi do bazénu,“ uzavřel český rekordman.