V prvních dvou sadách platilo, že kdo tahal za delší konec provazu, nakonec v koncovce těsně prohrál. První nezvládlo Kladno. "Po kondičním soustředění jsme toho moc nenahráli a to se asi projevilo na menší rozehranosti," připomněl kapitán Kladna Borek Fokt lednovou přípravu na závěr sezony.

Neuvěřitelný byl třetí, 42 minut dlouhý set, v němž bylo uhráno 78 bodů! Už to vypadalo, že bude platit pravidlo předchozích. Kladno několikrát vedlo o čtyři body, tentokrát však koncovku zvládlo.

A ta byla hodně dlouhá. Diváci viděli šestnáct setbolů, pět na straně domácích, jedenáct na kladenské. U toho posledního byl útok Svobody a vytlučený blok Příbramských! "Myslím ale, že se rozhodlo ve druhém setu, tam jsme neměli ztratit koncovku," litoval trenér poražených Jan Svoboda.

S podobným maratonem se setkal málokdo z hráčů. "Jáí si nic takového nevybavuji. Do stavu třicet třicet to byly velké nervy, ale pak už jsme na to nemysleli a dohráli to jako běžný set," prohlásil Fokt.

Do finiše čtvrté sady šel favorit se čtyřbodovým náskokem. Další drama už nepřipustil a proměnil druhý mečbol. Podání do sítě poslal možná nejlepší hráč domácích Haník.

"Družstvu nemohu skoro nic vytknout. Hrálo téměř nad svoje možnosti a donutilo Kladno k maximálnímu výkonu," pochválil svůj tým Svoboda.

Příbram – Kladno 1:3 (25, -23, -38, -21)
Rozhodčí: Krsek, Krtička. Čas: 133 minut.
Příbram: Burrow, Křesťan, Haník, Havrlík, Kriško, Salon, libero Bence. Střídali: Čížek, Štrup.
Kladno: Fokt, Skladaný, Linz, Böhm, Sobotka, Svoboda, libero Minařík. Střídali: Šrámek, Diviš.