„Byly to nervy, ale kluci toho soupeři moc nedovolili. Odehráli to fantasticky, stejně jako celé play-off," pochvaloval si sedmadvacetiletý strážce domácí svatyně.

Na Příhodovu pojišťovací branku na 2:0 se ale čekalo dlouho předlouho. „Přišlo hodně lidí, tak proč to neudělat zajímavé," smál se kladenský dlouhán a mínil, že titul si zasloužili.

„Po nepovedené podzimní části jsme se semkli. Jen mě mrzí, že u toho nebyl zraněný David Šrámek. Za rok to vyhrajeme i s ním," slíbil reprezentační gólman a dodal, že každý primát je těžký.

„Nevím proč, ale tenhle mi přijde nejsladší. Možná to je tím, že na něj dosáhl tým který má věkový průměr 22 let," mínil.

Velké napětí bylo v Martinu Špačkovi, jehož teč zajistila Alpiqu vedení 1:0. Před polovinou utkání totiž obdržel trest na pět minut plus do konce utkání.

„Poslední minuty jsem doslova protrpěl, byl jsem strašně nervózní, daleko víc než kdybych hrál," uvedl a k trestu, který naštval diváky, řekl: „Běžel jsem pro míček a najednou hráč za mnou ležel, ani jsem necítil žádný kontakt. Bylo to hrozné, když jsem nemohl týmu pomoci," přiznal autor vítězné branky, jenž si se spoluhráči při přebírání zlatých medailí vyslechl známou pecku legendární kapely Queen We are the Champions.

Z reproduktorů zněla i Petru Ogurčákovi, jednomu z pamětníků nedávné slavné éry Alpiqu. Před finálovou sérii se vrátil domů po půlročním pobytu v Anglii. Bylo to ve správný čas.

„Je to tak. Tohle je však vybojované od kluků, hlavně semifinále bylo myslím těžké. Já se jen v nouzi připojil a snad jsem jim to moc nekazil," usmíval se.

I když v Česku dlouho nebyl, cítil se stále být součástí týmu. „Jsem rád za to, že mě oslovili, když jsem se vrátil a tím jsem u toho mohl být," přiznal a připomněl, že když vyhrávali Kladeňáci tituly dříve, patřil mezi mladé.

„Teď se to otočilo, mladým jsme pomohli my," poznamenal devětadvacetiletý forvard s tím, že tituly se nikdo nikdy nenasytí!