Je více než jasné, že největší pozornost jak organizátora, tak i veřejnosti směřovala především k zabezpečení trati rychlostních zkoušek, což pociťovali především diváci, kteří byli tentokrát velice ukáznění a neztěžovaliorganizátorům už tak těžkou úlohu, jakou je zabezpečení celého závodu.

Letošní ročník Rally Šumava hostil v rámci mistrovství střední Evropy vícenež 120 posádek vozů, kde nemohli chybět ani zástupci kladenského regionu v podobě V-group Racing Teamu zastoupeného Jirkou a Martinem Vlčkovými jedoucí s Továrním Peugeotem 206 Super 1600.

Oba jezdci v tomto krásném, ale náročném závodě obsadili 1. místo ve skupině A6 a 2. místo celkově ve skupině A (vozy s maximální možnou úpravou), čímž si připsali cenné body do mistrovství střední Evropy.

Dalším závodem, který rovněž spadá do tohoto mistrovství, je Rallye Slovinsko a následně Rallye Krumlov, kde se bude celý team spol. V-group snažit opět vybojovat bodované pozice. Celý tým již nyní netrpělivě čeká na hodiny odpočítávající čas do startu další RZ.