Ale i proto se Závod dvojic odehrává v příjemné atmosféře spojené s překvapením a smíchem při vybírání cen dobrovolně přinesenými pro ostatní. Losováním byla určena jako první dvojice Vinš – Křeček, druzí byli Dvořák – Pucholt a třetí Sláma – Poduška.

Vlastní běh, dvacátý šestý to závod „Poháru“, se odehrál na třech okruzích desetikilometrové trati v lesoparku Lapák u kladenského „Sletiště“. Závod vypsaný hlavně pro aktéry celoročního běžeckého seriálu v regionech Kladenska a Rakovnicka navštívilo celkem 34 účastníků, z toho 8 žen. Podmračené počasí si dalo v sobotním odpoledni určitou slunečnější výluku, ale ke konci „desítky“ již bylo ve stínu stromů citelné chladno.

Běh samotný vyhrál způsobem start-cíl kladenský Josef Poduška (34,51), kterému při neúčasti výborného mladíka Čadka, nemohl nikdo ani vzdáleně konkurovat. Veterán od 40 let i přes zadržené tempo téměř o tři minuty pokořil druhého v cíli – pracovníka rakovnické záchranky – Richarda Dvořáka, jenž zdařile finišoval o 18 vteřin dříve před dalším Kladeňákem Pavlem Vinšem (38,07). Čtvrtý celkově byl již padesátiletý Václav Klos ze Stochova (38,42), pátý rakovnický Miroslav Stehlík (39,11) a šestý řevničovský Pavel Bříza (39,34).

Účast tří běžců rakovnického regionu v první šestce nebyla náhodná. Vždyť právě Břízovi a Dvořákovi šlo ještě o celkové prvenství v „Poháru“, které se značně přiblížilo tím, že chyběl již zmíněný Čadek. Vítěz kategorie Dvořák tentokrát získal plných 16 bodů, ale k prvenství v nejmladší kategorii do 39 let nejenže musí všechny další tři závody vyhrát, ale Bříza by vždy nesměl být lepší než čtvrtý.

Také v dalších kategoriích se prosadili běžci rakovnického regionu, byť ne vždy měli takovou konkurenci, jaká je v kategorii nejmladších. Za vítězem Poduškou mezi „čtyřicátníky“ získal za třetí místo 13 bodů Stehlík a pokud do konce roku absolvuje všechny zbývající závody, může se ještě pokusit o získání pátého místa v seriálu. Mezi „padesátníky“ kraluje vítěz své kategorie Klos, jenž se dosud vedoucímu krušovickému Beránkovi přiblížil již na 6 bodů, ale má dva závody k dobru. Josef Beránek (42,10) doběhnuvší tentokrát před svým rivalem kladenským Urbancem (42,32) má jisté celkové druhé místo . Suverénem mezi „šedesátníky“ se po vítězném sobotním závodu stal rakovnický Sláva Pilík (45,58). Mezi dosud bodujícími 13 běžci této kategorie, z nichž ovšem osm bodovalo jen jednou, má po 16 závodech 248 bodů a nemůže být předstižen.

Rodící se velký úspěch celoročního působení běžců z rakovnického regionu mezi převahou kladenských soupeřů doplňuje v kategorii žen novostrašecká Gabriela Raková. V sobotu v Kladně sice nebyla a kladenská Soňa Rybáčková se na ni bodově dotáhla, ale Raková má závod k dobru a pokud se alespoň jednoho závodu zúčastní a nebude horší než devátá, „Pohár“ vyhraje také.

Závodu dvojic se také zúčastnily krušovická Lucie Růžková (2. za 45,25), která bude třetí v seriálu a Ivana Ryšavá (3. za 47,20) z Rudy, jež může být ještě pátá.

Vytrvalostní běžce čekají poslední tři závody roku. Tuto sobotu je to 5,5 kilometru „krátká“ Čertovská pětka v Unhošti, čtvrtého prosince budou pokračovat dlouhým silničním závodem Slánské běhy a sezónu zakončí nejkratším závodem seriálu, a to na Rakovnicku. Vánoční běh Třtice, který se běží o druhý vánoční svátek, je totiž po vánočních hodech dlouhý jen příjemných 4,6 kilometru.

Vyhodnocení celé sezóny se připravuje v Kladně po prvním běhu nového ročníku, kterým je o 200 metrů delší Zimní běh. Do nové sezóny se startuje 9. ledna v 10.30 hodin.

Sláva Pilík