Zpočátkuudávali tempo kladenští Pípal s Pucholtem ve skupince s karlovarským Švejdarem a Slepičkou ze Žebráku. Jen o pár metrů za nimi bojovali Raboch z Černínu a Sedláček z Českých Budějovic, těsně za nimi byl ještě vidět stochovský Klos. Mezi ženami byla od startu suverénní Mandlíková ze Sokolova, která brzy získala náskok několika desítek vteřin, který si prakticky stále udržovala před druhou v pořadí novostrašeckou Rakovou (MK Kladno).

Nasazené tempo dokázaludržet veterán od 40 let Slávek Švejdar (Triatlet Karlovy Vary), jenž do cíle doběhl jako první v čase 35,10 min., za ním na druhém místě a první v kategorii do 39 byl Pavel Slepička (MK Žebrák) za 35,28. Celkově třetí a čtvrté místo zbylo na Stanislava Pípala (Vanaman Kladno), který doběhl za 35,40 min. a teprve 17letého Tomáš Pucholta z Unhoště (36,04), jež takto obsadili stříbrnou a bronzovou příčku mezi nejmladšími.

V kat. od 50 vyhrál Václav Klos z MK Kladno za 37,46 min..

Mezi ženami se celkovou vítězkou stalaLída Mandlíkovou (Sokolov - 38,46, zároveň vítězka kateg. do 34 let), za nídoběhla nejlepší z kategorie od 35 let Gabriela Raková(MK Kladno)v čase 39,17 min.

Běžce nyní čeká týdenní „pohárová pauza“, během které jistě mnozí okusí závody také mimo kladenský či rakovnický region. V neděli 28. května je již ale čeká další závod poháru, tentokrát na Rakovnicku. Jde svým způsobem o výjimečnou událost, vždyť v Lišanech, kde se Lišanská silniční sedmička koná, to bude již jubilejní 40. ročník.